Esra Dermancıoğlu sevenlerini korkuttu! Hastalığı nedeniyle atak geçirdi

Bacağında meydana gelen döküntülerin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan oyuncu Esra Dermancıoğlu, ürtiker hastalığı yüzünden atak geçirdiğini söyledi.

Esra Dermancıoğlu sevenlerini korkuttu! Hastalığı nedeniyle atak geçirdi

‘Bir Zamanlar Çukurova’ dizisinde ‘Behice’ karakterine hayat veren Esra Dermancıoğlu Instagram hesabından yaptığı paylaşımla hastalığını açıkladı.

“BUGÜN BİR ATAK YAŞADIM”

Bacağındaki döküntülerin görüntüsünü yayınlayan Dermancıoğlu, “Bu çok önemli bir rahatsızlık. Uzun zamandır bunu yaşamıyordum. Bugün bir atak yaşadım. Böyle durumlarda lütfen doktorunuza danışın. Bu kaşıntı ile başlayan, bedeninizi kanatmaya kadar giden bir şey. Tekrar hatırlatmak istedim” sözleriyle takipçilerini uyardı.

ÜRTİKER (KURDEŞEN) HASTALIĞI NEDİR?

Ürtiker, halk arasında yaygın bilinen adıyla kurdeşen, toplumda sık görülen cilt hastalıklarının başında geliyor. Kızaran, kabaran, kaşıntı yapan döküntülerle gelişen hastalık, özellikle alerjik bünyeli kişilerde daha sık görülüyor.

Bazı ciddi hastalıkların belirtileri ile benzer özellikler gösteren ürtikerde doğru tanı ve tedavi büyük önem taşıyor.

Ürtikerin, akut ve kronik olmak üzere iki tipi bulunmaktadır. Akut tabloda döküntüler 15-20 dakika içinde genellikle kaybolur. Hatta hasta, sabah hastaneye gittiğinde hiçbir iz kalmamış olabilir. Ancak bu döküntüler kimi zaman öyle kaşıntılı olur ki kişinin iş ve özel yaşamı sekteye uğrar ve sorunlar yaşanabilir.

6 haftayı geçmiş olan ürtiker kronik olabilir. Döküntüleri kısa sürede ortadan kaldırmak mümkün olabildiği gibi zaman zaman inatçı olabilir.

Kurdeşene ne iyi gelir? Kurdeşen kaşıntısı nasıl geçer? İlginizi Çekebilir Kurdeşene ne iyi gelir? Kurdeşen kaşıntısı nasıl geçer?