Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Esra Erol, Cuma hutbesi kararı hakkında paylaşımda bulundu
Esra Erol, Cuma hutbesi kararı hakkında paylaşımda bulundu
Evlilik programı sunucusu Esra Erol, Cuma hutbelerinde verilecek olan evlilik vaazı hakkında yorumda bulundu. Esra Erol, cuma hutbesinde evlilik programlarının yerden yere vurulmasının ardından sosyal medya hesabında "Kesinlikle, katılıyorum, amin" paylaşımında bulundu
Magazin 3 Şubat 2017 - 13:00

Diyanetin cuma hutbesinde evlilik programlarına yer vermesi, izdivaçla ünlenen Esra Erol’u üzdü. “Yoruldum ve bıktım” diye paylaşım yapan Esra Erol düşüncelerini Twitter sayfasında dile getirdi. “Programların Meclis komisyonunda ve cuma hutbesinde konuşuluyor olması 2 yıllık çığlığımın farkına varılması demek… Artık pes etmiştim. Bu haberlerle anılıyor olmak ağrıma gidiyor! 2007 yılından beri yaptığım yayının geldiği nokta. Yoruldum ve bıktım! Evliliklerin olmadığı evlilik programları…”

Türkiye genelindeki bütün camilerde bugün Diyanet'in ‘Ahit, Akit, Misak olarak Nikah' konulu cuma hutbesi okundu. Hutbede, evlilik programlarına değinilerek, bazı yayınların aile mahremiyetinin çiğnenmesine ve nikâhsız birlikteliklerin adeta özendirilmesinin, aile anlayışında büyük tahriplere yol açtığı belirtildi. Evlendirme adı altında yapılan kimi programların ise aileye yönelik değerlerin istismar edilmesi ve ayaklar altına alınmasıyla aile müessesesinin itibarsızlaştırıldığı kaydedildi.

esra-erol-ic
Son güncelleme: 16:46 - 03.02.2017