Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eva Dedova kimdir, kaç yaşında ve nereli? Mehmetçik Kutül Amare dizisinin Victoria’sı hakkında merak edilenler
Eva Dedova kimdir, kaç yaşında ve nereli? Mehmetçik Kutül Amare dizisinin Victoria’sı hakkında merak edilenler
Eva Dedova kimdir, kaç yaşında ve nereli? Mehmetçik Kutül Amare dizisinin Victoria'sı Eva Dedova'nın hayatı merak ediliyor. İşte Eva Dedova'nın biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler
Magazin 19 Ocak 2018 - 07:44

Mehmetçik Kutül Amare dizisinin Victoria’sı Eva Dedova kimdir, kaç yaşındadır? Güzel oyuncu hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

evadedova2

EVA DEDOVA KİMDİR?

Eva Dedova 22 Şubat 1992’DE Kazakistan’da doğmuştur. Rus asıllı Türk oyuncudur. Eva Dedova Taldykorgan, Kazakistan’da büyüdü. BKM’de yer aldıktan sonra Çok Güzel Hareketler Bunlar programında rol aldı. Kavak Yelleri dizinin son sezonunda Öykü Akyol karakterini canlandırdı.

evadedova1

Daha sonra 2011 yılında Kavak Yelleri dizisine dahil oldu ve Öykü karakterini canlandırdı. 2012 yılında Yalan Dünya dizisinde kısa bir rol aldı. 2013’te Azeri yazar Elçin Efendiyefin aynı adlı romanından uyarlanan Mahmut ile Meryem filminde Aras Bulut İynemli ile başrolu paylaştı. Eva Dedova 2014 yılında Kurt Seyit ve Şura dizisinde Tatya rolü ile izleyici karşısına çıktı. Oyuncu şimdilerde Babam ve Ailesi dizisinde rol almaktadır. Spor yapmaktan gezmekten ve yeni yerler keşfetmeyi seviyor.

evadedova3

Mehmetçik kut’ül Amare dizisindeki Victoria karakteri

23 yaşında, İngiliz İstihbaratı'nın İstanbul'daki casuslarından biridir. Görünen mesleği öğretmenlik olan Victoria, zeki, kurnaz ve güzelliği sayesinde birçok erkekten istediğini alabilen biridir.