Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Evde huzur işte başarı bir de Beşiktaş
Evde huzur işte başarı bir de Beşiktaş
Bu akşam Fox TV’de başlayacak ‘Savaşçı’ adlı dizide Yüzbaşı Kağan Bozok rolüyle karşımıza çıkacak olan Berk Oktay’la yeni projesi ve hayat üzerine konuştuk…
Edda SÖNMEZ
Magazin 9 Nisan 2017 - 00:37

Bu akşam Fox TV'de başlayacak ‘Savaşçı' adlı dizide Yüzbaşı Kağan Bozok rolüyle karşımıza çıkacak olan Berk Oktay'la yeni projesi ve hayat üzerine konuştuk…

3

Yeni rolü için 10 kilo veren ve iğne ipliğe dönen yakışıklı oyuncu Berk Oktay, yeni projesini, gelecek planlarını ve evlilik hayatını anlattı. Diziye konu olan hikayelerin gerçek olduğunun altını çizen oyuncuyla, samimi bir röportaj gerçekleştirdik.

Yeni diziniz hayırlı olsun. ‘Savaşçı' izleyenlerde nasıl bir etki bırakacak?
Teşekkür ederim. Böyle bir işin içinde olduğum için çok mutluyum. Bu dizide askerimizin, evlatlarımızın hayatlarını anlatmaya çalışıyoruz. Başımızda da Emekli Kurbay Albayımız Şevket Şen var.
Yüzbaşı Kağan Bozok karakterinde sizi en çok etkileyen ne oldu?
Ailemde çok fazla asker olduğundan bu tür hikayelere sempatim var. Senaryomuz da güzel olunca projeyi kabul ettim.

4

Rolüm için 10 kilo verdim

Rolünüz için nasıl bir ön hazırlık yaptınız?
Canlandırdığımız karakterleri inceleyince, onlara fiziksel olarak da benzemeye çalıştık. O sebepten 10 kilo verdim. Rolü kabul ettikten sonra kondisyon ağırlıklı nefes çalıştım. Günde 6 kilometre koştum ve antrenman yaptım çünkü üzerimizde 25-30 kiloluk mühimmat varken çekim yapıyoruz.

İnşallah en kısa zamanda çocuk sahibi olurum

Evlilik nasıl gidiyor ve size ne kattı?
İyi, güzel ama iş nedeniyle eşimden uzaktayım. Bir tek bu sıkıntım var. Bana kattıklarına gelince, evlenince insanın hayatına bir düzen geliyor ve sorumluluk duygun artıyor. Birçok şeyi iki kişi olarak düşünüyorsun. Hayatı paylaşmak keyifli.
Çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz?
Henüz değil ama daha sonra evet. Çok istiyorum çünkü çocukları çok seviyorum. İnşallah olur en kısa zaman da…
Oyunculuk adına başka ne gibi hedefleriniz var?
İşimi düzgün bir şekilde yapmaya devam edeyim ve insanlar hakkımda konuşurken, “Bu çocuk işini düzgün yapıyor; bir terbiyesizliği ve ahlaksızlığı yok” desinler yeter.

1

Beşiktaş benim yaşam biçimim

Hayatta sizi en çok ne mutlu eder?
Klasik bir cevap olacak ama iş odaklı biri olduğumdan iş başarısı beni çok mutlu ediyor. Evde huzur, işte başarı ve bir de Beşiktaş maç kazanınca en mutlu kişi ben oluyorum.
Beşiktaş aşkınız fanatiklik düzeyinde mi?
Fanatik değilim ama Beşiktaş benim yaşam biçimim. Bu, tarif edilmez bir duygu.
Peki eşiniz de Beşiktaşlı mı?
Tabii ki Beşiktaşlı çünkü başka bir şansı yok. Forma koleksiyonu var ve çok maç izler.

2

Timimden şehit verdiğim sahnede çok etkilendim

Sizi en çok hangi sahne etkiledi?
Timimden birini şehit verdiğim sahne… Ben sadece rol yaparken kendimi böyle hissettim, Allah bu acıyı yaşayanlara sabır versin. O yüzden hep şunu söylüyorum, “Biz onların hayatlarını yansıtmaya çalışıyoruz ama beğenmedikleri bir şey olursa da aflarına sığınıyoruz”.
Bu tarz işler şu sıralar çok çoğaldı…
Ben daha da artsın istiyorum çünkü çocuklarımız neden yabancıların kahraman hikayeleriyle büyüsün!