Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eyvvah Eyvah filmi nerede çekildi? Eyvah Eyvah 2 oyuncuları kimdir?
Eyvvah Eyvah filmi nerede çekildi? Eyvah Eyvah 2 oyuncuları kimdir?
Eyvah Eyvah 2, ilk filmininde aşık olduğu kızı istemek için Firuzan ile yollara düşen Hüseyin'in maceralarını izliyoruz. Eyvah Eyvah filminin doğallığı ve aile komedisi olması yapısıyla beğenilirken, Eyvah Eyvah filminin çekildiği yer pek çok izleyiciyi kendisine hayran bırakmayı başarmıştı. Peki, Eyvah Eyvah 2 nerede çekildi, oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Eyvah Eyvah 2 filmi konusu...
Magazin 8 Ocak 2019 - 17:43

Eyvah Eyvah 2 başrolünü Ata Demier ve Demet Akbağ’ın paylaştığı, Trakyalıların içleri ısıtan şivesinin bol bol duyulduğu aile komedisi olarak izleyicilerin karşısına çıktı. Eyvah Eyvah 2, 7 Ocak 2011 tarihinde Türkiye genelinde gösterime girdi. Peki, Eyvvah Eyvah 2 filmi nerede çekildi? İşte, Eyvah Eyvah filmi hakkında merak edilenler…

EYVAH EYVAH NEREDE ÇEKİLDİ?

BKM'nin yapımcılığını üstlendiği Eyvah Eyvah filminin çekildiği mekanlar en az film kadar dikkat çekiyor. Denizin güzelliği ve hayatın sakinliği ile perdeye yansıyan Geyikli kasabası, Çanakkale'de bulunuyor. Çanakkale, Ezine ilçesine bağlı olan kasabanın hemen her mekanının kullanıldığı filmin galası da burada bulunan meydanda gerçekleştirildi.

eyvah-eyvah2-konusu

EYVAH EYVAH 2 KONUSU

Başrollerinde Ata Demirer, Demet Akbağ ve Özge Borak'ın paylaştığı; oyuncu kadrosunda Salih Kalyon, Tanju Tuncel ve Ayşenil Şamlıoğlu’nun yer aldığı Eyvah Eyvah 2 filminde; Maceranın İstanbul ayağında Babasını bulan Hüseyin, Geyikli’ye geri döner. Babasını dedesi ve ninesinin yanına yerleştiren Hüseyin, ilk etapta olaya adapte olamaz. bu arada aklı Hala Hemşire Müjgan’dadır. Fakat Bu seferde önüne engel olarak Kasabaya yeni tayin olan doktor çıkar. Doktordan huylanan Hüseyin onu saf dışı bırakmak için türlü yollara başvurur ancak bu yolların sonu bir yere çıkmaz ve her seferinde rezil olur. En sonunda Firuzan’ın aklına bir fikir gelir ve Hüseyin kıza evlenme teklif etmek için sağlık ocağına gider. Ancak doktor yine oradadır ve Hüseyin’in hayalleri iyice yıkılır. Daha sonra Müjgan’ın ailesi Edremit’den Geyikli’ye gelir. yolda Hüseyin ile karşılaşan ailenin daha sonraki yolculukları tam bir komediye dönüşür. Hüseyin ne kadar kendini affettirmeye uğraşsa da yine dibe batar.

ATA DEMİRER KİMDİR?

Ata Demirer, 6 Temmuz 1972 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Küçük yaşlarda müziğe olan yeteneğini keşfeden Demirer, ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde okudu ardından lise son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesi'ne geçti ve bu okuldan mezun oldu. Okul hayatında başarılı olamayan Demirer, abisinin desteğiyle gece kulüplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'nü kazanmasıyla İstanbul'a taşındı.

ÜNİVERSİTE YILLARINDA MÜZİSYENLİK YAPTI

Konservatuvar yılları süresince İstanbul'da müzisyenlik yapmayı sürdürdü. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği sayesinde bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı vesilesi ile1995 yılında stand up gösterilerine başladı. Aynı zamanda Vitamin Grubunun “Turkish Kovboylar” adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de Ata Demirer'dir.

hd-avrupa-ya-154804ox

DORMEN TİYATROSU'NDA SAHNE ALDI

46 yaşındaki Ata Demirer, E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağ'nın aracılığı ile ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 senesinde Asos'ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilen Demirer, Dormen Tiyatrosu'nda “Komik Para” adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu “Ege Kumpanya” adlı gösteri orkestrası ile birlikte birçok yerde sahne aldı.

UĞUR YÜCEL İLE TANIŞMASI DÖNÜM NOKTASI OLDU

Bu süreçte Uğur Yücel ile tanışması hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Komediye olan tutkusunu keşfetti ve konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine daha çok ağırlık verdi. 1996 ile 1998 yılları arasında bir çok yerde gösteri verdi. Leman Kültür'e oyununun kaydını sundu ve çok beğenilmesi üzerine 1998 yılının Şubat ayında “Tek Kişilik Dev Kadro” adlı oyunu ile Leman Kültür'de sahne aldı.

AVRUPA YAKASI İLE TANINDI

Bu oyunu hemen hemen 1000 kez sahnede oynayan sanatçı, oyunda geçen karakterlerin benzerleri ile bir televizyon şovu da hazırladı. “Korsan TV” adlı program, ekranda 42 bölüm gösterildi. Televizyonda görülmesi ile şöhreti çoğalan Demirer, daha sonra Vizontele Tuuba, Neredesin Firuze gibi filmlerde yer aldı. “Kısık Ateşte 15 Dakika” filmi ile ilk başrolünü oynayan Demirer, birçok televizyon dizisinde yer aldı ancak onun yurt çapında tanınıp sevilmesi “Avrupa Yakası” adlı dizide 3 sezon boyunca canlandırdığı “Volkan” karakteri sayesinde oldu.

ata-demirer

EYVAH EYVAH İLE İZLENME REKORLARI KIRDI

İki adet albümü de olan Ata Demirer, daha sonra “Hacıyatmaz” adlı televizyon programına başladı. Gani Müjde tarafından yazılıp yönetilen “Osmanlı Cumhuriyeti” adlı filmde Osmanlı padişahını canlandırdı. İzlenme rekorları kıran ‘Eyvah Eyvah' serisinin ardından, merakla beklenen yeni filmi 2012 yılında Berlin Kaplanı'yla seyircilerin karşısına çıktı. 2014 yılında ‘Eyvah Eyvah' filminin üçüncüsünü de çekti. En son Hedefim Sensin adlı film ile izleyicilerin karşılarına çıktı.

Son güncelleme: 20:35 - 08.01.2019