Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karan ne demek? Karan isminin anlamı ne?
Karan ne demek? Karan isminin anlamı ne?
Fahriye ve Burak Özçivit çifti çocuklarına Karan adını verdi. 3 kilo 670 gram ağırlığında ve 52 cm uzunluğunda dünyaya gelen Karan bebek, Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'e mutlu anlar yaşattı. Daha doğmadan önce sosyal medyada gündem konusu olan Karan bebeğin ismi herkes tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Karan isminin anlamı ne? Karan ne demek? İşte Karan isminin anlamı...
Magazin 14 Nisan 2019 - 10:50

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen çifti için beklenen an geldi. Ünlü çift ilk bebekleri Karan’ı kucaklarına aldı. Kısa süre önce bebeklerine koyacakları isim olarak Karan'ı seçen çiftin tercihi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girmişti. Peki Karan isminin anlamı ne? Karan ne demek?

KARAN NE DEMEK? İŞTE KARAN İSMİNİN ANLAMI…

Karan isminin anlamı, dört farklı şekilde tanımlanmıştır. Temiz, mashum, katkısız. Sözünün Eri; Yiğit. Kahraman, yürekli, karanlık.

TDK’nın ‘Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü’nde ‘Karan’ın anlamı: Yapışkan ve kokulu yaprağı olan, bodur funda boyunda dikensiz bir bitki. Yaban nanesine benzeyen bir bitki.

Son güncelleme: 14:08 - 14.04.2019