Faik Öztürk kimdir? Faik Öztürk kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilen isim…

Faik Öztürk ekranların eğlenceli isimleri arasında yer alıyor. Faik Öztürk kimdir nereli ve kaç yaşında gibi sorular izleyici tarafından merak ediliyor. İşte Safiye Soyman'la iyi bir ikili olarak ekranlarda yer alan Faik Öztürk'ün hayatı...

Faik Öztürk kimdir? Faik Öztürk kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilen isim…

Çeşitli televizoyn programlarında ekranlar da yer alan ve dikkat çeken isim Faik Öztürk kimdir? Safiye Soyman ile birlikte izleyicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Peki, Faik Öztürk kimdir, kaç yaşındadır? İşte Faik Öztürk’ün merak edilen hayat hikayesi.

FAİK ÖZTÜRK KİMDİR?

Faik Öztürk, ekran başındaki izleyiciler tarafından araştırılan isimlerden olmaya devam ediyor. 13 Nisan 1962 tarihinde Elazığ’ın Ağın ilçesinde dünyaya gelen Faik Öztürk, Astsubay çocuğu olması dolayısıyla farklı illerde ikamet etmiştir.

Faik Öztürk ekranlarda genellikle Safiye Soyman ile birlikte yer alıyor.

Çankaya Lisesi'nde okuyan Öztürk, lise ikinci sınıftayken okulu bıraktı. Daha sonra Ankara'daki İstanbul yolunda bir fabrikada tuvaletleri temizleyip yerleri silme işine girdi. Bir buçuk sene sonra, el yazısı çok düzgün diye patron onu muhasebeye geçirdi. 1982'de oradan ayrılırken, fabrikanın genel müdür yardımcısıydı.
Balıkesirli bir asker arkadaşının “Bana hurda tren rayı bulabilir misin” söylemi üzerine 1 milyon lira borç bulan Öztürk, rayları, TIR'ların başında Balıkesir'deki haddehaneye kadar bizzat taşıdı. 6 ay sonra 185 milyon parası oldu. 6 ay sonra devlete olan borcunu kuruşuna kadar ödedikten sonraki kazancı, 285 milyon lirayı buldu.

Faik Öztürk, “Gönül Türküleri” adlı bir de albüm çıkardı. Öztürk, bu albümden elde ettiği geliri şehit ailelerine armağan etti. İkinci albümün gelirini ise kekemelere bağışladı.

Yaptığı bu işlerin yanında Ankara'da bazı işletmelerin sahibidir. Bunların yanı sıra, Dünya Bankası finanslı, yurt dışına ihraç işler yapmaktadır. Bazı firmaların Türkiye temsilcisi olarak askeriyeye malzeme teminleri de yapan Öztürk, Ankara Ticaret Odası’nda 3 dönemdir meclis üyeliği yapmıştır.

Faik Öztürk, 1999 yılından bu yana şarkıcı Safiye Soyman ile beraber yaşamaktadır.