Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fatih Portakal’dan Doğan Medya’ya sert tepki
Fatih Portakal’dan Doğan Medya’ya sert tepki
İrfan Değirmenci'nin 'hayır' dediği için Kanal D'den kovulmasının ardından Fatih Portakal'dan Doğan Medya'ya sert tepki.
Magazin 12 Şubat 2017 - 19:07

Fatih Portakal, twitter hesabında, Doğan Medya Grubu’nun, “Sosyal medyada yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olduğu” iddiasıyla işine son verdiği İrfan Değirmenci ile ilgili olarak “‘Hayır’ değil de, ‘Evet’ deseydi aynı sonu yaşar mıydı?” dedi.

“Gerekçeyi ‘tarafsızlık’ diye sunmak akılla dalga geçmek gibi” diyen Portakal, “Ülke, üzerine sanal bir korku perdesi örtülmüş gibi. Sindirilmiş kesimler gık demekten çekinen yığınlar, sıra sana gelmeden…” ifadesini kullandı.

İrfan Değirmenci, partili cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifini eleştirerek referandumda “hayır” oyu vereceğini açıklamıştı. Söz konusu açıklamaların ardından Kanal D’den yapılan açıklamada, Değirmenci’nin Doğan Medya Grubu ile ilişiğinin kesildiği duyurulmuştu.

Son güncelleme: 19:29 - 12.02.2017