Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fatih Portakal’dan İstiklal Marşı tepkisi: ‘Bunlar çok tehlikeli konular, keşke girmeseydiniz’
Fatih Portakal’dan İstiklal Marşı tepkisi: ‘Bunlar çok tehlikeli konular, keşke girmeseydiniz’
Sunucu Fatih Portakal geride bıraktığımız akşam yayınlanan haber bülteninde İstiklal Marşı tartışmalarını masaya yatırdı.
Magazin 16 Mart 2018 - 09:46

Sözlerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 46. Muhtarlar toplantısında dile getirdiği İstiklal Marşı’nın bestesinin değiştirilmesi gerektiği konusuyla başlayan Portakal, “Türkiye’de siyasilerin gündeme getirdiği konular ister istemez tartışma konusu oluyor ancak bu seferki tartışma konusu bambaşka bir şey bu konuda net bir tavır koymamız gerekiyor, millet olma yolunda en önemli kazanımlarımızdan biri olan İstiklal Marşımıza dokunma” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanına hitaben konuşan Portakal, “Sayın Cumhurbaşkanım sizi bilmem ama İstiklal Marşı’nın bestesi beni rahatsız etmiyor, gönlünden vicdanından istediği gibi söylemek isteyen bunu söyleyebiliyor” dedi. Fatih Portakal sözlerini; “Bunlar çok tehlikeli konular keşke girmeseydiniz” şeklinde bitirdi.