Fatih Portakal’dan RTÜK’ün cezasına ilk yanıt!

RTÜK; Halk TV'de ekrana gelen duayen gazeteci Uğur Dündar'ın Halk Arenası programına; 5’i Metin Akpınar ile Müjdat Gezen'in konuk olduğu programdan, 3'ü de Yılmaz Özdil’in konuk olduğu bir başka programdan olmak üzere toplamda 8 program yayın durdurma ve para cezası, Fox Ana Haber’e ise Fatih Portakal'ın 'demokrasi' yorumu için 3 gün yayın durdurma ve para cezası kesti. RTÜK'ün bu skandal kararına ise siyasetçisinden, hukukçusuna kadar birçok kesimden tepki geldi. Fatih Portakal da skandal karar için ilk kez yorum yaptı.

Fatih Portakal’dan RTÜK’ün cezasına ilk yanıt!

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Fatih Portakal'ın Fransa'da hükümeti protesto eden ‘Sarı Yelekler' eylemleriyle alakalı sözleri nedeniyle Fox Ana Haber bültenine 3 kez durdurma, Fox TV'ye de Kasım ayı reklam gelirlerinin yüzde 3'ü oranında para cezası uygulamıştı. Fatih Portakal, konuyla alakalı sosyal medya hesabından cevap hakkını kullandı.

portakalfatih RTÜK'ten Halk Arenası'na 8 program, FOX Ana Haber'e 3 gün ceza İlginizi Çekebilir RTÜK'ten Halk Arenası'na 8 program, FOX Ana Haber'e 3 gün ceza