Sözcü Plus Giriş

Türkan ve Filiz, Fato’yu ziyaret etti

Tıpta, Hidrosefali hastalığı olarak bilinen ve beyinde su toplanması anlamına gelen hastalık sebebiyle geçtiğimiz ay Bodrum'dan İstanbul'a getirilerek shunt ameliyatı olan Türk Sineması'nın efsane oyuncusu Fatma Girik'i kız kardeşi Müesser'in Gayrettepe'deki evinde ziyaret eden can dostları Türkan Şoray ile Filiz Akın, ona moral verdiler, "Geçmiş olsun Fato" dediler.

Yüksel ŞENGÜL
Güncellenme: 11:33, 12/03/2019
Türkan ve Filiz, Fato’yu ziyaret etti

Dört yapraklı yoncanın bir araya gelen üçü o gün çocuklar kadar şendi, neşeliydi. Onları görür görmez tamamen iyileştiğini iddia eden sinemanın ‘Erkek Fato’su, şunları söyledi:

“Hızla iyileşiyorum. Bu hastalık yüzünden dengemi kaybetmiştim ve ikide bir yürürken düşüyordum. Çok şükür artık çok iyiyim ve can dostlarımı da bugün yanımda görünce tamamen iyileştim.” Fatma Girik’le uzun uzun sohbet eden Türkan Şoray “Onu çok iyi gördüm, Fatma hepimizden daha dirençli ve dayanıklıdır” derken, Filiz Akın da duygularını şöyle dile getirdi:

“Fatma’nın bir an önce sağlığına kavuştuğunu görmek beni çok mutlu etti. Bizler için en büyük servet, şöhret değil sağlıktır artık.”

Fatma Girik, bu arada Bodrum’u da çok özlediğini, bir an önce oradaki evine dönmek istediğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:07:35,