Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say, 16 Nisan için umutlu olduğunu paylaştı
Fazıl Say, 16 Nisan için umutlu olduğunu paylaştı
Fazıl Say, başkanlık sistemini içine sindiremeyen ancak fikrini söylemekten çekinen kitlenin de HAYIR oyu vereceğini; böylelikle 16 Nisan'da bir sürpriz olacağı ve oylamanın HAYIR lehine sonuçlanacağını hissettiğini söyledi.
Magazin 10 Nisan 2017 - 15:03

Aylardır konuşulan 16 Nisan referandumuna sadece 6 gün kaldı. Bugüne kadar sosyal medya üzerinden birçok ‘EVET’ ve ‘HAYIR’ kampanyası başlatıldı. Ünlü isimler de, vatandaş da fikir ayrılığına düştü. Kimi oyunu açıklarken, kimi de siyasetten ve fikirlerini açıklamaktan uzak durdu. Her konuda rengini belli eden Fazıl Say, Instagram hesabında paylaştığı yazıda oyunu söylemekten çekinen bazı ünlü simaların da ‘HAYIR’ vereceğini düşünerek, sonucun HAYIR’cılar tarafından pozitif sonuçlanmasını beklediğini açıkladı.

İşte Say’ın o açıklaması:

fazil

“Referandumda “evet diyeceğim” ya da “kararsızım” diyen kitlelerin, fikrini açıklayamayan kamu çalışanlarının, bu radikal değişimi asla içine sindiremeyen o “ünlü simalar”ın, “HAYIR” diyeceğini hissediyorum ve her ne denenirse denensin, her ne dönerse dönsün 16 Nisan akşamı bir sürpriz olacak; Pozitif olsun.”