Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say: Nasıl mı hissediyorum evetçi arkadaşım?
Fazıl Say: Nasıl mı hissediyorum evetçi arkadaşım?
Fazıl Say, referandum sonucunun evet çıkmasından sonra, dün gece yaşadığı hissi sosyal medya hesabından 'Bugün nasıl mı hissediyorum evetçi arkadaşım?' diye sorarak anlattı. Dünyaca ünlü piyanist referandumu şikeli maça benzetti ve ekledi: "Biliyoruz ki şampiyon sen değilsin"
Magazin 20 Nisan 2017 - 09:16

Anayasal değişikliğe giden Başkanlık Sistemi’nin oylandığı 16 Nisan referandumunun tartışmaları hâlâ devam ediyor. Mühürsüz oyların geçerli sayılması ise hayır görüşünde olanların oylamayı kabul etmemesine yol açtı. Fazıl Say da yaşadığı durumu, Türkiye-Brezilya maçında ‘şike’yle kaybetmiş Türkiye gibi değerlendirdi.

İşte o yazı:
Bugün nasıl mı hissediyorum evetçi arkadaşım;
Bir dünya kupası finali düşünün;
Türkiye – Brezilya mesela,
Türkiye’nin maç boyunca 4 golü sayılmıyor, 3 penaltısı verilmiyor, 3 oyuncusu haksız yere kırmızı kart görüyor,
Ve maçın normal uzatmaları 4 dakika iken hakem 14 dakika oynatıyor ve de 90+14’de, 3 Brezilyalı forvetin 5 metre bariz ofsaytta olduğu pozisyonda, kaleciye tekme atarak-aslında kırmızı kartlık olan- ve ‘el’ ile attıkları golü hakem veriyor, Brezilya dünya şampiyonu oluyor. İtiraz edilir mi? Edilir. Tekrarlanır mı? Zor… İşte böyle hissediyorum arkadaşım. Biliyoruz ki şampiyon sen değilsin…

 

Son güncelleme: 11:51 - 20.04.2017