Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say, piyanist Dengin Ceyhan’ın tutuklanmasına isyan etti
Fazıl Say, piyanist Dengin Ceyhan’ın tutuklanmasına isyan etti
Fazıl Say, meslektaşı Dengin Ceyhan'ın Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanmasına isyan etti. Sanatçı, sosyal medyada Ceyhan'ın fotoğrafını paylaşıp. altına "Bir piyanistin ellerine kelepçe takmak insanlığa sığmaz. Yazıklar olsun" notunu düştü.
Magazin 22 Şubat 2017 - 17:08

Türkiye’nin gündemini en iyi takip eden sanatçılardan biri olan Fazıl Say, özellikle sosyal medyada düşüncelerini cesur şekilde ifade etmesiyle dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Say, meslektaşı Dengin Ceyhan’ın iki sene önce yazdığı bir tweet gerekçe gösterilerek tutuklanmasına adeta isyan etti. Say, Ceyhan’ın kelepçeli fotoğrafını paylaşıp altına şu yorumu yazdı: Şu fotoğrafa bakınca gerçekten üzüldüm. Genç piyanist meslektaşım, değerli piyanist Dengin Ceyhan, 1992 doğumlu, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesi ile tutuklanmış (hiç kimse anlayamadı , nerede ne yazmış). Bir piyanistin ellerine kelepçe takmak, ne insanlığa sığar, ne hiçbir dini yorumunda haklı olur ne de başka bir şey… Sadece bunu yapanların gaddarlığı olarak kalır ve unutulmaz. Yazıklar olsun.

fazil
Son güncelleme: 17:10 - 22.02.2017