Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ferhan Şensoy’un ayağı kırıldı! Ocak ayı boyunca tüm oyunları iptal oldu!
Ferhan Şensoy’un ayağı kırıldı! Ocak ayı boyunca tüm oyunları iptal oldu!
Ünlü oyuncu Ferhan Şensoy'un ayağını kırdı. SÖZCÜ'nün ulaştığı Ferhan Şensoy, 5 Şubat'ta ameliyat masasına yatacağını belirtti.
Magazin 3 Ocak 2018 - 10:16

Ömercan ALTAY – SÖZCÜ

Ferhan Şensoy‘un ayağı kırıldı. Usta tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy geçirdiği bu talihsiz kazayla alakalı SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulundu. Ferhan Şensoy, talihsiz olayın başına geldiği gün evde olduğunu ve masadan kalkarken yere düştüğünü bunun sonucu da ayağının kırıldığını belirtti.

5 ŞUBAT’TA AMELİYAT MASASINA YATACAK

Ferhan Şensoy, ayak bileğindeki kırığın ciddi olduğunu ve 5 Şubat günü ameliyat masasına yatacağını açıkladı. Ferhan Şensoy, ameliyat sonrası sağlık durumunun netleşeceğini belirtti.

“MAALESEF OYUNLAR İPTAL OLDU”

Talihsiz bir kaza geçiren Ferhan Şensoy, tiyatro oyuncularını iptal edildiğini ve bunun için üzgün olduğunu belirtti.

FERHAN ŞENSOY KİMDİR?

26 Şubat 1951 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdu. Ferhan Şensoy‘un annesi Müjgan Şensoy ilkokul öğretmeni; babası Yusuf Cemil Şensoy ise tüccar ve o dönem Çarşamba Belediye Başkanıdır.  Ferhan Şensoy, 1977’de ilk filmi Kızını Dövmeyen Dizini Döver’i çekti. 1986’da Parasız Yaşamak Pahalı oyununu film senaryosu olarak Ferhan Şensoy, yeniden yazdı ve yönetmen olarak filmi çekti; Bir Bilen filminin senaryosunu yazdı, filmde oynadı ve yönetti. 1990’da Sezen Aksu ile Büyük Yalnızlık filminde oynadı. 1987’de yazıp yönettiği Muzır Müzikal adlı müzikal, gerici kesimin tepkisi ile karşılaştı. 7 Şubat 1987 günü oyunun 77. gösterisinden sonra sahnelendiği Şan Tiyatrosu şüpheli bir biçimde yandı;  Ferhan Şensoy, 21 gün hapis cezasına çarptırıldı. Aynı yıl yazıp sahnelediği Ferhangi Şeyler adlı tek kişilik gösterisi 2004’te 1530. gösterime ulaştı. Ferhan Şensoy, 1980’de oyuncu Derya Baykal ile evlendi, 1989’da kızı Müjgan Ferhan, 1990’da Neriman Derya doğdu; evlilikleri 2004 yılında sona erdi.

Son güncelleme: 13:26 - 03.01.2018