Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ferhat Göçer ‘Müzik haramdır günahtır’ bildirisi dağıtanlara seslendi
Ferhat Göçer ‘Müzik haramdır günahtır’ bildirisi dağıtanlara seslendi
Ferhat Göçer, İTÜ’de 'Müzik haramdır günahtır' diye bildiri dağıtanlara sert sözlerle karşı çıktı ve Kıbrıs’ta ağır sözlerle cevap verip adeta açtı ağzını yumdu gözünü.
Magazin 10 Aralık 2017 - 11:30

Girne’de bir otelde sahneye çıkan Ferhat Göçer iki gün üst üste verdiği konserinde hayranlarına müzik ziyafeti çekti. Göçer ayrıca kendisini dinlemeye gelen hayranlarına yeni albümünü de müjdeledi. 13 Aralık Çarşamba günü piyasaya çıkacak ‘Bu Kalp İçinde Teksin’ albümü için heyecanlı olan sanatçı ‘Müzik haramdır günahtır’ diye bildiri dağıtanlara da açtı ağzını yumdu gözünü. Ferhat Göçer, İTÜ’de ‘müzik günahtır’ diye bildiri dağıtanlara karış sert sözlerle karşılık verdi.

“MÜZİK İNANÇTIR, İBADETTİR”

Aralarında kendisinin de bulunduğu birkaç sanatçının şarkı sözleri üzerinden örneklemeler yapılarak müziğin günah olduğu yolundaki bildiriye oldukça öfkelenen ve üzülen sanatçı konu ile ilgili konuştu. Konseri sonrası açıklama yapan ünlü sanatçı adeta açtı ağzını yumdu gözünü. ‘Günah’ın sözleri ile söze başlayan sanatçı “Günahı neyse bana yazılsın, kırdığınız kalpler cehenneminiz olsun” dedi. Göçer daha sonra “Müzik kutsaldır, müzik inançtır, müzik ibadettir. Her kim ki müziğe günah diyorsa vicdansızdır. Dinimizdeki hiçbir kutsal değer kıyas kabul etmez ve ülkemizdeki tüm sanatçılarımızın bu hususta kalben ve inanarak saygıda kusur etmeyeceğinden eminim… Ancak aşkın sevginin, acının, hasretin büyüklüğünü anlatmak için naifçe kullanılan bu metaforları alıp başka yere çekmeye çalışarak kötü niyetle bildiri dağıtmak insanlığa sığmaz” dedi.