Sözcü Plus Giriş

Feridun Düzağaç, ölüm yıldönümünde Barış Manço anısını paylaştı

Şarkıcı Feridun Düzağaç, Barış Manço'nun aramızdan ayrılışının 18. yılında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tebessüm ettirdi.

Güncellenme: 15:00, 01/02/2017
Feridun Düzağaç, ölüm yıldönümünde Barış Manço anısını paylaştı

Türk pop müziğinin efsane ismi Barış Manço’nun ölümünün üzerinden 18 yıl geçti. Şarkıcıların, sosyal medya hesaplarından Manço’yla ilgili paylaşımlar yaptığı bu günde, Feridun Düzağaç da günün önemine uygun bir paylaşımda bulundu. Takipçilerini 1998 yılına götüren Düzağaç, şu satırları paylaştı:

feridun-ic

“1998…’Lavinia’ videosu ile ‘promosyon’ zamanlarım. İki trajikomik deneyimden sonra karar vermiştim; bana göre değildi çıkıp kendimi tv programlarında anlatmak. İlkinde monitörden sürekli kendini izleyip makyajını kontrol ettiğinden beni dinleyemeyen ve daha önce cevapladığım halde ikinci kez “kime yazdınız bu Lavinia’yı?” sorusunu gaflayan bir ‘sabah şekeri’ hanfendi yüzünden..ikincisinde sevgili Haluk Levent’in forsuyla çıktığımız “Fadime’nin takası” adlı o dönem çok izlenen bir ‘talk show’a telefonla bağlanan bir Karadenizli izleyici Haluk ile beni kastederek “Bunlar Adanalıymış Fadime Hanım. Programınızda bizum uşakları görmek istiyoruz” dediği andı. Yaşlanıyor olmanın en tatlı tarafı her şeye alınmaktan vazgeçiyor olmak. Aradan kısa bir süre geçmişti. “Barış Manço’nun çocuklarla yaptığı efsane tv kült’ü ‘adam olacak çocuk serisi o günlerde formatı genişletip yeni çıkan şarkıcıları da konuk alıyordu. Davet gelmişti o programdan ve bazı prensip kararlar elbette bozulmak için vardı. Koşarak Uçarak Moda’ya çekime gidişim o heyecanım o tatlı telaşım sanki dün gibi. ‘Playback’ ile Lavinia’yı söylerken ne zaman O’na baksam bana eşlik ettiğini görüyor ve bu özeniyle gözümde daha da büyüdüğüne büyük bir gururla tanık oluyordum. Çekimden daha önce fark etmediğim kanatlarımla uçarak ayrılırken Kadıköy iskeleden O’na hayranlıkla O’na saygıyla ve O’ndan esinle ilk yüzüklerimi satın aldığımı ve kendime söz verdiğimi hatırlıyorum. ‘Özen’ ve ‘tevazu’ adını koyduğum o yüzükleri hala koruyor ve saklıyorum. Şarkılarından modern zamanlar ozanlığından çok daha fazla çok daha öte’dir benim için. Bugün paylaşmak istedim. Sevgi ve saygılarımla”