Sözcü Plus Giriş

Ferit Aktuğ kimdir, kaç yaşındadır?

Ünlü oyuncu Ferit Aktuğ, çeşitli dizi ve filmlerde yer almış ve tanınan ekran yüzlerinden biri haline gelmiştir. Son olarak en çok izlenen dizilerden biri olan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde yer alan oyuncu Geleceğin Starı isimli programda da oyuncu koçluğu yapmaktadır. Peki Ferit Aktuğ kimdir, kaç yaşındadır? İşte ünlü oyuncu hakkında bilinmesi gerekenler...

null
Güncellenme: 17:50, 04/08/2018
Ferit Aktuğ kimdir, kaç yaşındadır?

Ferit Aktuğ kimdir? Ferit Aktuğ (d. 17 Kasım 1978) Türk oyuncudur. Lise öğrenimini Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli TV dizilerinde görev almıştır. Kavak Yelleri’nde Efe’nin abisi komiser Metin Kaygısız rolünü canlandırmıştır.Eti reklamında oynamıştır. Oyuncu 2013 yılından beri Star TV’de yayınlanmaya başlayan Aramızda Kalsın adlı dizide Mahir adlı karakteri canlandırmıştır. FOX TV’de yayınlanan Kördüğüm adlı dizide Genco adlı karakteri canlandırmıştır.

Kariyeri boyunca çeşitli dizi, sinema ve tiyatro projelerinde yer alan Ferit Aktuğ, 2017-2018 sezonunda ekrana gelmeye başlayan “Ufak Tefek Cinayetler”de “Taylan” karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştır. Aktuğ son olarak 2018 Temmuz ayında başlayan “Geleceğin Starı” adlı yarışmada oyuncu koçu olarak yer almaktadır.

DİZİLERİ

Kördüğüm
Aramızda Kalsın
Yamak Ahmet
Kavak Yelleri
Koçum Benim
Kampüsistan
Haziran gecesi
Büyük Buluşma
Ufak Tefek Cinayetler

FİLMLERİ

Düğün Dernek 2: Sünnet 2015
Kadın İşi: Banka Soygunu 2014
Selçuk    Mustafa Hakkında Her Şey