Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fettah Can, konserinde vefat eden müzisyen Taşkın Doğanışık’ın ardından gözyaşlarını tutamadı
Fettah Can, konserinde vefat eden müzisyen Taşkın Doğanışık’ın ardından gözyaşlarını tutamadı
Hafta sonunda konser veren ünlü şarkıcı Fettah Can, geçen hafta kalp krizi geçirerek yaşama veda eden usta müzisyen Taşkın Doğanışık'ı duygusal bir türküyle andı. Can, türküsünü söylerken gözyaşlarını tutamadı.
Magazin 2 Nisan 2017 - 19:02

Besteci ve söz yazarı kimliğiyle tanınan Fettah Can, geçtiğimiz cumartesi akşamı sevenleriyle buluştu. Sanatçı, MOI Sahne'de gerçekleşen konserinde hem şarkılarını söyledi hem müzik dünyasına dair anılarını anlattı.
Konserinin son bölümünde ‘Gesi Bağları' türküsünü söyleyen Fettah Can, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz halk müziğinin usta ismi Tahsin Doğanışık'ı anmayı da ihmal etmedi.

fettah1

“TÜRKÜYÜ HOCAMIZ İÇİN SÖYLÜYORUM”
Sahnede duygusal anlar yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan Can, “Türküyü hocamız için söylüyorum. Çok şahane, çok güzel bir insandı. Hepimizde çok emeği vardır” dedi. Vefatıyla müzik dünyasını şoke eden Taşkın Doğanışık, kalp krizi geçirmiş ve beklenmedik bir anda aramızdan ayrılmıştı.