Sözcü Plus Giriş

Fİ dizisinden ‘Hayvan Hakları Yasası’ ve tecavüze dikkat çekici gönderme

İnternet üzerinden yayınlanan Fİ dizisinde Hayvan Hakları Yasası ve hayvana tecavüz konularına önemli bir göndermede bulunuldu.

null
Güncellenme: 12:31, 20/11/2017
Fİ dizisinden ‘Hayvan Hakları Yasası’ ve tecavüze dikkat çekici gönderme

Başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Mehmet Günsür‘ün oynadığı Fİ‘nin 2. sezonu Fi Çi adıyla geçtiğimiz hafta başlamıştı. Fi Çi‘nin bu haftaki bölümünde toplumumuzun kanayan yarası hayvana tecavüz işlendi. Hayvan Hakları Yasası‘na ağır bir gönderme yapılan dizinin 2. bölümünde tecavüze uğrayan bir köpeğin kurtarılma hikâyesi anlatılıyor.

gunsur-3

TECAVÜZÜN CEZASI 450 LİRA

Hayvan hakları savunucusu ajanimo.com’un haberine göre dizide ‘Göksel’ karakterini oynayan Armağan Oğuz, bir adamı yaralama hikâyesini Deniz'e (Mehmet Günsür) anlatıyor. Senaryoya göre otopark işleten bir adam Göksel'in köpeği Garip'e tecavüz ediyor. Bunu gören Göksel’le adam arasında arbede yaşanıyor ve tecavüzcü şahıs bıçaklanıyor. Köpek ise evinde kalıyor ve evine de gidemediğini için köpeği alamıyor. Hayvan Hakları Yasası‘na gönderme yapılan sahnede bir hayvana tecavüz etmenin cezasının sadece 450 lira olduğunun vurgusu yapılıyor.

gunsur-2

Göksel'in anlattıkları üzerine Deniz, tecavüze uğrayan köpeği kurtarmak için Göksel'in evine gidiyor. Köpeği evden alan Deniz'in yolunu tecavüzcüler çevirmesine rağmen Garip köpeği oradan kurtarıyor ve Garip ile Göksel, Deniz sayesinde bir araya geliyor. Göksel'in “İnsan, koyun bütün canlılar canı yandığında aynı ağlıyor” lafı ise masum canların neler yaşadığını gözler önüne seren bir söz olarak hafızalara kazındı.

 

İlginizi ÇekebilirHayvanlara yönelik bitmeyen şiddet isyan ettirdi! Artık yeterHayvanlara yönelik bitmeyen şiddet isyan ettirdi! Artık yeter

 

Yayınlanma Tarihi:10:47,