Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Film yüzünden diziden ayrıldım…
Film yüzünden diziden ayrıldım…
Emirgan’da deniz kıyısında buluştuk Cemal Hünal’la.
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 23 Nisan 2017 - 00:10

Emirgan'da deniz kıyısında buluştuk Cemal Hünal'la. Çektiği son iki filmi, sahnelediği tiyatro oyununu ve Barcelona'nın yıldız futbolcusu Neymar adına tüm dünyada düzenlenen futbol turnuvasının Türkiye ayağında seslendirdiği tanıtım filmini konuştuk…

12

Son olarak ‘Paramparça'da Alper rolünde izledik seni. İstediğin gibi dizi projesi mi gelmiyor yoksa bir süre ekrandan uzak mı kalmak istiyorsun?
İkisi de değil… Dizi sektörü çok değişken. Ben ‘Paramparça'dan yeni sezon başında ayrıldım. O sırada tiyatro oyunu projem ve üzerinde çalıştığım senaryom vardı. Pek çok diziden teklif geldi ama çalışma takvimim buna müsaade etmedi.
Riskli rolleri sevdiğini söylersin her fırsatta…
Mümkün olduğu kadar farklı rol oynamak istiyorum. Aykırı projeler bana çekici geliyor.
Biraz da ‘Benzersiz'i konuşalım… Nasıl bir film?
Birkaç ay içinde vizyona girmesini bekliyorum. Bu film adı gibi benzersiz oldu. Ekin Türkmen, Ruhi Sarı, Ebru Sarıtaş, Selahattin Taşdöğen filmin diğer oyuncuları.
Filmdeki rolün ne?
Bir eczacıyı oynadım. Bu teklif bana geldiğinde ‘Paramparça'da çok yoğun tempoda çalışıyordum. Üstelik karım da yeni doğum yapmıştı. Dizi var, çocuk var; “Kusura bakmayın arkadaşlar” dedim. Yapımcı, “Senaryoyu oku, öyle konuşalım” dedi. Birinci sayfayı okuduğumda oynamaya karar vermiştim. Senaryoyu yazan ve filmi yöneten İlker Sarı.

10

Oğlum atıyla büyüyor

Oğlunuz Doğan Attila'yla neler paylaşıyorsunuz?
Doğan Attila şimdi 2.5 yaşında. Karım çok sabırlı çünkü evde iki erkek çocukla uğraşıyor. Doğan Attila kedisi, köpeği, kuşları ve atıyla büyüyen bir çocuk.

9

Kadrolu katili oynuyorum

Gelelim tiyatroya ve ‘Patron' adlı oyuna…
Çevirisi ve yönetmenliği bana ait bu oyunu, Onur Şenay'la birlikte oynuyoruz.
Oyundaki rolünden bahseder misin?
Oyunda kadrolu katili canlandırıyorum.
Oyunun türü kara mizah mı?
İki arkadaş patronlarından talimat alıyorlar ama yanlış adamı öldürüyorlar. Kara mizah olduğu için oyunda aynı anda farklı tepkiler alabiliyoruz. Kaotik tepkiler veriyorlar. Salonu güldürmeyip karıştırdığımız için çok mutlu oluyorum. 27 Nisan'da ‘Patron'u izlemek isteyenleri Tiyatro Şenay'a beklerim. Mayıs ayında Eskişehir ve Ankara'da olacağız. 12 Mayıs'ta da İstanbul'da olacağız.

1

İlk fırsatta Neymar'ı izleyeceğim

Futbolla aran nasıl?
Hayatım boyunca bir maçı baştan sona izlemedim.
Tüm dünyada düzenlenen sokak futbol turnuvası ‘Neymar Jr's Five'ın tanıtım filmini seslendirdin. Neymar'ı tanıyor musun?
Tanıdığım bir futbolcu değil! Ama ilk fırsatta Neymar'ı izleyeceğim. Futboldan önce sokak olayı ilgimi çekti. Bir meşin topu seslendirmek de çok ilginç geldi.