Fransa ikinci OHAL’e girdi sakin olun

Sosyal medyada hesabı olan ünlü isimler önceki akşamdan itibaren 3 ay boyunca tüm Türkiye'de uygulanacak OHAL'le ilgili yorumlarda bulundu.

Fransa ikinci OHAL’e girdi sakin olun

Önceki akşam geç saatlerde bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Olağanüstü Hal ilanından sonra ünlü isimler sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşımlar yaptı. Yaşanan durum hakkında karamsar olmamaya çalışan isimler olduğu gibi OHAL’e temkinli bakan isimler de oldu. İşte sosyal medyada OHAL yorumları:

Niran Ünsal

OHAL’de arkamıza yaslanıyor ve olacakları izliyoruz. Cümleten hayırlı sabahlar

Mustafa Ceceli

Ülkemizi feraha çıkarmak ve ve başka 15 Temmuz’lar görmemek için ilan edilen OHAL’in hayır getirmesi temennisiyle.

Tuba Ünsal

Demokrasi elden gidiyor diyenler, bir sakin. Fransa 2. OHAL’e girdi. Hayır optimist değilim sadece hemen başlanan ‘biz bittik’lerden sıkıldım. 93 yılında Şanlıurfa’da çocuktum. O bölgenin yıllarca OHAL’de olduğunu hatırlayın. Şimdi oralardaki kardeşlerimizi hatırlama zamanı.

Berna Arıcı

OHAL halkın özgürlüğünü kısıtlamak için değil, özgürlüğe tehditi ortadan kaldırmak içindir.Ekonomik ve sivil hayat olumsuz etkilenmez.Her şey daha güvenli ve huzurlu günler için…Ne Mutlu Türk’üm diyene.

Barış Atay

Darbeyi engelleyip demokrasi bayramı kutlayanlar, şimdi de OHAL ilan edilmesini kutluyor… Buradaki çelişkiyi de anlatamazsın ki…