Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gabriela’nın güzelleşme yolculuğu: ‘Belki Barbie olamayacağım ama daha seksi hissediyorum’
Gabriela’nın güzelleşme yolculuğu: ‘Belki Barbie olamayacağım ama daha seksi hissediyorum’
Çek Cumhuriyeti'nden 18 yaşındaki Gabriela Jirackova, henüz 16 yaşındayken evinde bulunan güzellik malzemeleriyle kendisini değiştirmeye başladı.
Magazin 22 Şubat 2018 - 15:18

Tıpkı bir Barbie bebek gibi görünmek isteyen ve doğal görünümün güzel olmadığını düşünen Gabriela idelindeki görüntüye kavuşmak adına her ay 1.500 dolar harcıyor. Gabriela’nın vücudunda yaptığı ilk değişiklik göğüslerini büyütmek olmuş ve bu ona 4.500 dolara patlamış. Genç kadının hedefinde; Popo implantları, kaburga çıkarma ve daha büyük göğüs implantları taktırmak gibi planlar var. Gabriela Jirackova, konuyla ilgili kendisiyle röportaja gelen televizyon ekibine şu açıklamalarda bulundu:

barbie-ic-3

“Ben doğal bir görünüme inanmıyorum. Sanırım bugün doğal olan hiçbir şey yok. Hayatta her zaman öne çıkmak istedim ve bir Barbie bebek gibi görünmenin buna önemli ölçüde fayda sağlayacağına inanıyorum. Her gün üç buçuk saatimi hazırlanmaya ayırıyorum. Bu yaşam tarzı hiç kolay değil. Bu görüntüyü korumak, maddi, fiziki ve zihinsel açıdan oldukça zorlayan bir süreç… Bu görüntüyle ilgili olarak çok sayıda yorum alıyorum ve üzerimde büyük bir baskı hissediyorum. Beni sevenler olduğu kadar nefret edenler de var.

barbie-sli

Plastik cerrahi konusunda medyanın yakından tanıdığı isimler Pixee Fox ve Lolo Ferrari’den esinlenen Gabriela, artık annesinin endişelerine rağmen göğüs implantları almayı istediğini söylüyor. Görüntümden mutsuz değilim, annem hayallerimi takip ettiğimi görmekten mutlu ama plastik cerrahi konusunda benim kadar hevesli değil.”

barbie-ic

ANNESİ OLAYA TEMKİNLİ YAKLAŞIYOR

Kızının bu pahalı ve tehlikeli merakını zaman içinde anlayışla karşılamaya başlayan 53 yaşındaki annesi Romana Jirackova şunları söylüyor: “Bizi bu tarz bir değişim için yavaşça hazırladı ama durumun ne kadar ciddi olduğunu fark etmemiştik. Şüphesiz ki kızımın sağlığı konusunda endişeliyim ancak bu kızımın seçimidir ve buna saygı duyuyorum. O her zaman güzel olacak, önemli olan mutlu olması ve rüyalarını gerçeğe dönüştürmesi…”

barbie-ic-4

İLK GÖĞÜS BÜYÜTME OPERASYONUNU EYLÜL AYINDA YAPTIRDI

Geride bıraktığımız eylül ayında ilk göğüs büyütme operasyonunu gerçekleştiren Gabriela yaşadıklarını şu sözlerle anlatıyor: “Ameliyat iyi geçti ve narkozun etkisi geçip uyandığımda kendimi iyi hissediyordum. Herhangi bir komplikasyon yaşamadım ve şimdi kendimi daha seksi hissediyorum. Barbie’ye benzemeyeceğimi biliyorum ama daha seksi hissediyorum ve büyük göğüslerimden mutluluk duyuyorum.” Genç kızın en büyük hayali bir gün Amerika’da yaşamak ve Barbie imajıyla dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmek. Yapılan her operasyondan sonra hayaline biraz daha yaklaştığını söyleyen Gabriela, “Henüz istediğim görüntüye ulaşamadım” demeyi de ihmal etmiyor. Bunun bir yaşam biçimi olduğunu söyleyen genç kız hedefinden şaşmadan ameliyatlarına devam edeceğinin altını çiziyor.

barbie-ic-5
Son güncelleme: 15:31 - 22.02.2018