Gamze Özçelik kimdir? Uğur Pektaş Gamze Özçelik neden boşandı?

Gamze Özçelik 1982 yılında İstanbul'da doğdu. Geçmişte birçok dizide boy gösteren Gamze Özçelik sunuculuk ve modellik de yaptı. Uğur Pektaş ile evlenen Gamze Özçelik 2011 yılında boşandı. Ekranlardan uzak bir yaşam süren Gamze Özçelik kimdir merak ediliyor. Peki Gamze Özçelik Uğur Pektaş neden boşandı?

Gamze Özçelik kimdir? Uğur Pektaş Gamze Özçelik neden boşandı?

Gamze Özçelik Maltepe Anadolu Lisesi ve Bilgi Üniversitesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra, 1999'da Elite Model Look Ipek güzeli, 2000'de Miss Turkey 2. güzeli seçilmiş ama bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmamış, oyunculuğa ağırlık vermiştir. Popstar isimli yarışma programında sunuculuk yapmıştır.

GAMZE ÖZÇELİK KİMDİR?

‘Seni Seviyorum' isimli tiyatro oyununda oynadı. Arka Sokaklar isimli polisiye dizide Zeynep Akyüz Ateş karakteriyle yıldızı parladı. Buzda Dans, Popstar, Türkstar, Ben Buradan Atlarım gibi yarışma programlarının sunuculuğunu üstlendi ve birçok özel gecenin sunumunu yaptı. Son olarak Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde Elizabeth karakterini canlandırdı. 19 Haziran 2008 tarihinde Uğur Pektaş ile Büyükada'da evlendi. Çift 2011 yılında boşandı. Oyunculuğa ara vererek “Umuda Koşanlar” adlı yardım derneğini kurdu.

Anlaşmalı olarak şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanan Gamze Özçelik ve Uğur Pektaş çifti daha sonra tekrar birliktelik yaşamaya başlayan çift 2017’de ayrıldı. Maneviyata yönelen ikili kendi iç dünyalarıan çekilme kararı aldıkları için ekrana ara verdi.