Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gani Müjde, ‘Sevgililer Günü’ne getirilen yasak hakkında bir tepki mesajı paylaştı
Gani Müjde, ‘Sevgililer Günü’ne getirilen yasak hakkında bir tepki mesajı paylaştı
Yasaklarla ve cezalarla dolu bir gündemin içinde yönetmen ve senarist Gani Müjde dikkat çekici bir yasak haberini paylaştı.
Magazin 14 Şubat 2017 - 11:24

14 Şubat Sevgililer Günü’yle ilgili yapılan tüm haberler, bunun dünya çapında kutlanan bir gün olduğunu söylese de bazı ülkeler adının bu listede geçmemesi adına harekete geçti. Pakistan’da İslamabad Yüksek Mahkemesi, ülke çapında 14 Şubat Sevgililer Günü’nün kutlanmasını yasakladı. Yasak çerçevesinde, elektronik ya da basılı medyada Sevgililer Günü'ne atıf yapan reklamların gösterilmesini engelliyor ve bu günle bağlantılı ticari ürünlerin satışını yasaklıyor. Ayrıca kamuya açık herhangi bir yerde ya da hükümet binasında kutlama yapılması engelleniyor.

GANİ MÜJDE PAYLAŞTI

Yönetmen ve senarist kimliklerini bir arada taşıyan Gani Müjde, sosyal medya hesabından bu anlaşılması güç yasak hakkında bir paylaşımda bulundu. Müjde yasağın altındaki dini nedenlerin yasak için çok da anlamlı bir gerekçe olamayacağına dikkat çekerek, “Pakistan yüksek mahkemesi sevgililer gününü yasaklamış.Yemişim Valentinini, millet al tarafı sevgilisinin elini tutacak sana ne lan mahkeme?” ifadelerini kullandı.

gani-ic