Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Gelinim olur musun’ yarışmacısı Sinem Umaş: “Beni yerde sürüklediler”
‘Gelinim olur musun’ yarışmacısı Sinem Umaş: “Beni yerde sürüklediler”
'Gelinim Olur musun' yarışmasıyla tanınan Sinem Umaş, akşam saat 22:00'dan sonra alkol aldığı büfeye ceza kesmek isteyen polis memurlarıyla yaşadığı olay sonrası, memurlara karşı 'Görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret' suçundan açılan davada ifade verdi. Suçlamaları kabul etmeyen Umaş, "Polis memuru beni çekip sarstı. Yerde sürükledi" dedi.
Ümit TÜRK
Magazin 6 Şubat 2019 - 12:20

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 2 yıl 9 aydan 13 yıl 4 aya kadar hapsi istenen Sinem Umaş ile şikayetçi polis memurları Kerem A. Ve Kadir K., katıldı.

“İMZA ATMAYACAĞIMI SÖYLEYİNCE YERDE SÜRÜKLEDİLER””

Duruşmada ifade veren Sinem Umaş, “Olay günü köpeğimi gezdiriyordum. İki polis geldi. Elimdeki poşette ne olduğunu sordu. Sonrasında çekip aldı. ‘Yakındaki büfeden aldın. İmza atacaksın’ dediler. Oradan almadığımı ve imza atmayacağımı söyledim. Polis üzerime yürüdü. Beni çekip sarstı. Bacağımdan yaralandım. Yerde sürüklemeye başladılar. Mahalleli tepki gösterince ekip çağırdılar. Karakola götürüldüm. Olay yerinde tartıştığım polis, burada beni tehdit etti. Beni karakola götürürken kelepçelediler” diye konuştu.

“ALKOLLÜ YERLERE UYGULAMA YAPILIYORDU”

Şikayetçi polis memurlarından Kadir K., ise, “Geç saatte alkol satan yerlerle ilgili olarak uygulama yapılıyordu. Sanığı gördük. Elinde poşet vardı. Poşetin içinde bira vardı. Arkadaşım bayanın yanına gitti. Sanık, büfeye ceza yazılacağını öğrenince sertleşmeye başladı. Hakaret etti. ‘Siz kimsiniz’ dedi ve çığlık atmaya başladı. Diğer arkadaşımın üzerine saldırdı. Telsiz yere düştü. Ekip çağırdık. Sanığa kelepçe takılmadı” dedi.

“OMZUMA YUMRUK ATTI… BOYNUMU TIRMALADI”

Diğer şikayetçi polis memur Kerem A., da sanığı tekel büfesinden çıkarken elinde siyah poşetle gördüklerini belirterek, “Poşette bira olduğu görünüyordu. ‘Poşete bakabilir miyim?’ dedim. Biraları gördüm. Yandaki büfeden mi aldınız dedim. ‘Evet’ dedi. Büfe için işlem yapmamız gerektiğini söyledim. Önce kabul etti. Köpeğinin çişini yapması gerektiğini söyledi. Onu bekledik. Daha sonra tavrı değişti. ‘Ben gelmiyorum kimse götüremez’ şeklinde hakaretler etti. Omzuma yumruk attı. Telsiz yere düştü. Boynumu tırnakladı. Kendimi koruma amacıyla bayanın kolundan tuttum. Ekip çağırdık ve karakola gittik” ifadesinde bulundu. Mahkeme, bir sonraki celse tanıkların dinlenmesi için duruşma ertelendi.