Sözcü Plus Giriş

Genco Erkal, İbrahim Yazıcı’nın görevinden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi

Genco Erkal, kamu görevinden çıkarılan 4 bin 464 kişinin çıkarılması üzerine "Bu insanlar delirdi mi" diye sordu ve aralarında İbrahim Yazıcı'nın da bulunduğu uzaklaştırmayı sert sözlerle eleştirdi.

null
Güncellenme: 16:26, 08/02/2017
Genco Erkal, İbrahim Yazıcı’nın görevinden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi

OHAL kapsamında 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 7 Şubat'ta kamu görevinden çıkarılan 4 bin 464 kişi arasında ünlü orkestra şefi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da danışmanı olan İbrahim Yazıcı da yer aldı. Şoke eden uzaklaştırmalara halkın tepki göstermesinin yanı sıra Emrah Serbes ve Levent Üzümcü’den sonra Genco Erkal da tepki gösterdi.

“UTANMADAN DAHA ÇOK YETKİ İSTİYOR!”

genco

Sosyal medya hesabından İbrahim Yazıcı’nın fotoğrafını paylaşan Erkal;

“Yahu bu adamlar delirdi mi? İbrahim Yazıcı’nın OHAL’le ne ilgisi olabilir. Kırk yıldır tanıdığımız adam. Meslekten atıldı. Ülkemizin yüz akı. Çalışkan, üretken, ülke içinde ve dışında çalışmalarıyla ancak hayranlık uyandıracak, kutlanacak, orkestra ve koro şefi, piyanist, hoca, on parmağında on marifet… Bu resmen yargısız infaz. Bunca yılın emeğini sorgusuz sualsiz çöpe atıyorlar. İnsan isyan ediyor. Her birimizin, her an başına gelebilir. Bir de utanmadan daha çok yetki istiyor. HAYIR HAYIR HAYIR 100000 kere HAYIR” notunu düştü.

Yayınlanma Tarihi:16:23,