Gizem Karaca hakkında merak edilenler! Gizem Karaca kimdir?

Gizem Karaca İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazandıktan sonra zor geçen derslerden kaçmak için güzellik yarışmasına katılmaya karar vermiş. Güzel Köylü deyince aklımıza gelen sempatik ve güzel oyuncu Gizem Karaca bu gece O Ses Türkiye'de jürinin karşısında. Şarkı seçimi ile beğeni toplayan Karaca ile ilgili merak edilenleri derledik. İşte Gizem Karaca kimdir sorusunun yanıtı ve biyografisine dair merak edilenler...

Gizem Karaca hakkında merak edilenler! Gizem Karaca kimdir?

Gizem Karaca 2011 yılında katıldığı Miss Turkey ile tanındı. Oysa Muhteşem Yüzyıl dizisinde figüran olarak oyunculuk kariyerine adım atmıştı.   Kısa sürede hızlı bir yükseliş yakalayan güzel oyuncu hakkında bilinmeyenleri sizler için bir araya getirdik. İşte Gizem Karaca'nın bilinmeyen özellikleri ve hayat hikayesi…

GİZEM KARACA KİMDİR?

Gizem Karaca Ekmekçi (d. 9 Temmuz 1992, İstanbul), Türk manken ve oyuncu.

Hayatı

Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Münevver Karaca, babası Cüneyt Karaca’dır. Aslen anne tarafından Arnavut, baba tarafından Selanik göçmenidir. Küçükken ailesi Amerika’ya taşındığı için çocukluğu ABD ve Kanada’da geçti. İlkokulu ABD’de, ortaokulu Kanada’da bitiren Karaca lise yıllarında Türkiye’ye döndü. Lise bittikten sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. Ingilizce ve Fransızca biliyor.
Karaca 16 Eylül 2017 tarihinde işletmeci Kemal Ekmekçi ile evlendi.

Kariyeri

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandıktan sonra zor geçen derslerden kaçmak için güzellik yarışmasına katılmaya karar vermiş, Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur. Yarışma bittikten hemen sonra gelen dizi tekliflerini değerlendirmiş, 2012 yılında yayınlanan Eve Düşen Yıldırım adlı dizide başrol ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2012-de Emir’in Yolu isimli ikinci dizisinde de baş rol Güneş Sancaktar’ı oynadı. 13. bölümün ardından dizi yayından kaldırıldığı için bir süre Amerika’ya gidip New York Film Akademisi’nde oyunculuk eğitimi alan Gizem Karaca yeni dizisi Benim Hala Umudum Var ile 2013 ün yazında ekranlara dönüş yapmıştır. Güzel oyuncu 2014 yılında Seni Seviyorum Adamım isimli ilk sinema filminde başrol oynadı. Film 21 Kasım’dan itibaren vizyona girdi. Karaca 2014 Haziran ayında Star TV’de yayınlanmaya başlayan Güzel Köylü adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile beraber başrol oynadı. Ancak dizi, 17 Haziran 2015’te sona erdi. 2017 de İçimdeki Fırtına dizisinde rol almaya başlamıştır. Aynı zamanda 2017 de Kara Sevda dizisine komiser Mercan rolü ile katıldı ve birkaç bölüm sonra ayrıldı.

gizem-karaca-sli

Ödülleri ve başarıları

Miss Turkey 2011, İkincilik
Miss World 2011 En İyi Ulusal Elbise Ödülü
Avrasya Üniversitesi – Avrasya Enleri Ödülleri – En İyi Kadın Oyuncu

Filmografisi

2011 L’Oréal Paris Miss Turkey Kendisi – Gizem Karaca Yarışmacı, Kanal: FOX TV , Yarışma
2012 Eve Düşen Yıldırım Muazzez Başrol Oyuncusu, Kanal: Show TV
2012 Emir’in Yolu Güneş Sancaktar Başrol Oyuncusu Kanal: Show TV
2013-2014 Benim Hala Umudum Var Umut Özden/Korkmaz Başrol Oyuncusu, Kanal: Star TV, FOX TV
2014 Seni Seviyorum Adamım Ezel Başrol Oyuncusu, film
2014-2015 Güzel Köylü Gül Sümbül/Alkan Başrol Oyuncusu, Kanal : Star TV
2016 İstanbul Sokakları Nazlı Başrol Oyuncusu, Kanal: Show TV
2017 İçimdeki Fırtına Deniz Başrol Oyuncusu, Kanal: Star TV
2017 Kara Sevda Mercan Konuk Oyuncu, Kanal: Star TV
2017 Küçük Ortak Ceren Başrol Oyuncusu, film
2017 Ay Lav Yu tuu Sultan Başrol Oyuncusu, film

Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programının tanıtım jeneriğini yayınladı! İlginizi Çekebilir Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programının tanıtım jeneriğini yayınladı!

 

İşte O Ses Türkiye 2018 yılbaşı programına katılacak ünlüler! İlginizi Çekebilir İşte O Ses Türkiye 2018 yılbaşı programına katılacak ünlüler!