Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gizem Özdilli’nin çağrısına ölüm tehditi
Gizem Özdilli’nin çağrısına ölüm tehditi
Eski mankenlerden Gizem Özdilli geride bıraktığımız gün sosyal medya hesabından Yunanistan'da yaşanan bir olayın haberini paylaşmış ve hayvanseverlere bir çağrıda bulunmuştu.
Magazin 26 Eylül 2017 - 07:56

Yunanistan’da meydana gelen olayda sokak köpekleri profesöre saldırıyor ve onu öldürüyordu. Özdilli bu haberi paylaştıktan sonra hayvanseverlere bir çağrıda bulunarak şunları yazdı: “Sokaklarda başıboş köpek istemiyoruz! Hayvanseverler hepsini evlerine alsın, baksın, eğitsin…”

MESAJ SONRASI GELEN TEHDİTLER

Gizem Özdilli’nin bu yorumu kısa süre içerisinde kendisine yönelik bir linç kampanyasının başlamasına neden oldu. Yaptığı paylaşımdan dolayı ölüm tehditi bile alan Özdilli sosyal medya hesabından bu kişilerle ilgili hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu ve şunları yazdı: “Başıboş halde sokaklarda kalması yerine, benim gibi korkmayan herkese yaptığım ‘Evinize alıp bakın’ çağrısını, şahsıma ölüm tehditi yapacak kadar, sınırsız özgürlükte her türlü hakarete aşağılamaya ve linç kampanyasına dönüştürmesine karşın hukuki süreç başlatılmış olup tüm yorumlar avukatım tarafından incelemeye alınmıştır. Herkesin görüşünü saygı çerçevesince yapabileceğini, buna benim de dahil olduğumu hatırlatarak tüm yazılı, görsel medya mensubu dostlarıma ve sosyal medya kullanıcılarının bilgisine sunuyorum.”

gizem-ic
Son güncelleme: 07:57 - 26.09.2017