Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gülben Ergen’i tehdit ettiği iddia edilen Erhan Çelik’in 5 yıla kadar hapsi istendi
Gülben Ergen’i tehdit ettiği iddia edilen Erhan Çelik’in 5 yıla kadar hapsi istendi
Ünlü sanatçı Gülben Ergen'in eski eşi Erhan Çelik'in Ergen'e hakaret ve tehdit içerikli SMS attığı iddiasıyla 5 yıla kadar hapsi istendi.
Magazin 8 Aralık 2017 - 17:54

Yalçın BEL

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından Gülben Ergen’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Erhan Çelik'in savunmasına da yer verildi. Çelik'in savunmasında, Gülben Ergen ile evliyken, Ergen'in kendisini aldattığını öğrenmesi üzerine kendisini terk edip boşanma davası açtığını, aldatılmasının kamuoyunda duyulmasının manevi yönden kendisine çok zarar vereceğini düşünerek bu olayı kimseyle paylaşmadığını, boşanmadan sonra müşteki ile hiçbir şekilde iletişim kurmadığını, şoförü Harun Güçlü ve özel işlerini yapan yardımcısı Seda Kurtulmuş tarafından Gülben Ergen'e gönderilen mesajlardan haberi olmadığını, onları azmettirmediğini, mesajlardan, müştekinin şikayeti üzerine soruşturma başlamasıyla haberdar olduğunu ve kendilerine gönderdikleri mesajlardan dolayı kızdığını söylediği belirtildi.

‘YARDIMCISINI AZMETTİRDİ’ SONUCUNA VARILDI

Uzlaştırmaya tabi olan soruşturma dosyasında kapsamında müşteki ve şüphelilerin uzlaşmadıklarının belirtildiği iddianamede, şüpheli Erhan Çelik'in, bir mesajı kuvvetle muhtemel ‘Hacı' ismiyle hitap ettiği kişiye göndermek isterken yanlışlıkla Gülben Ergen'e gönderdiği, şüpheli Seda Kurtulmuş'un, kendi kişisel kullanımına ait olan telefondan müştekiye gönderilen mesajları şüpheli Erhan Çelik'in azmettirmek suretiyle gönderttiği sonucuna varıldığı, yine şüpheli Seda'ya ait telefondan gönderilen mesajlarda kullanılan telefonun ancak tek kişinin kullanımına müsait olduğu, şüpheli Harun Güçlü'nün, üzerine atılı fiilleri tek başına yaptığı, şüpheliler tarafından gönderilen mesajların içeriğinde müştekiye hitaben yazılmış tehdit ve hakaret içeren mesajlar olduğunun tartışmasız olduğu, farklı zaman dilimlerinde ısrarla müştekiye bu tür mesajların gönderilmesi, aynı zamanda müştekinin psikolojik yönden huzurlu sükun içinde ve sağlıklı yaşama hakkını da ihlal ettiği ve bu anlatılan nedenlerle şüphelilerin üzerlerine atılı suçları işledikleri nin anlaşıldığı belirtilerek, 3 şüphelinin de, ‘Hakaret' , ‘Tehdit' ve ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçlarından toplamda 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.

Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin kabul edilmesinin ardından, şüphelilerin yargılanmasına başlanacak.


Son güncelleme: 11:35 - 09.12.2017