Güler Işık kimdir? Güler Işık kaç yaşında ve nereli?

Güler Işık, ara ara katıldığı programlarla gündeme geliyor. Güler Işık, Türk Halk Müziği sanatçısıdır. İşte Güler Işık'ın merak edilenleri...

Güler Işık kimdir? Güler Işık kaç yaşında ve nereli?

Güler Işık, yaptığı açıklamalarla zaman zaman magazin gündeminde yer buluyor. Güler Işık’ın hayat hikayesi merak edenler Güler Işık kimdir? araştırıyor.

GÜLER IŞIK KİMDİR?

Türk Halk Müziği’nin usta isimlerinden olan Güler Işık, 30 Haziran 1967 yılında dünyaya geldi. Güler Işık, Kırgın, Şey Yani, Acılar albümleriyle tanınmaktadır. Bir röportajında çocukluk yıllarının oldukça fakirlik içinde geçtiğini babasının ailesini geçindirmek için ayakkabı boyacılığı yaptığını belirtmiştir.

Babasının desteği ile Gaziantep Halk Evi'nde 2 sene Halk Müziği eğitimi alan Güler Işık daha sonra çay bahçelerinde programlar yapmaya başlamış 1977 senesinde Ankara'ya taşınmıştır.

Ankara radyosu tarafından gerçekleştirilen bir yarışmayı kazanan Güler Işık henüz kaset çıkarmadan televizyon dünyasına adım atmış ve plakçılardan kaset teklifleri almaya başlamıştır. Müzik kariyerinin dışında 3 sinema filminde de rol alan Güler Işık aslen Şanlıurfa Siverek'lidir.