Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Günay Güner kimdir? İşte oynadığı filmler….
Günay Güner kimdir? İşte oynadığı filmler….
Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Cüneyt Arkın ve Şener Şen gibi Türk Sineması'nın en değerli oyuncuları ile çok sayıda filmde oynayan, Yeşilçam’ın emektar oyuncusu Günay Güner hayatını kaybetti. Peki Günay Güner kimdir? Hangi filmlerde oynadı?
Magazin 19 Aralık 2017 - 12:29

Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Günay Güner hayatını kaybetti. İşte Günay Güner kimdir? sorusunun yanıtı ve oyuncunun rol aldığı bazı yapımlar…

Usta oyuncunun hayatını kaybettiğini, ses sanatçısı Onur Akay Instagram adresinden duyurdu. Akay, “Yeşilçam'ın emektar oyuncularından Günay Güner'i kaybettik. Usta oyuncumuzu daha çok Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın filmlerinden hatırlayacaksınız! Canlandırdığı karakterler ile oyunculuk gücünü izleyiciye ispatlamış değerli oyuncumuzun, mekânı cennet olsun inşallah.” notunu düştü.

GÜNAY GÜNER KİMDİR?

15 Nisan 1944 yılında Mardin'de dünyaya gelen Günay Güner, daha çok macera, avantür türü sinema yapıtlarında yer almıştır. Çok sayıda filmde canlandırmış olduğu kavgacı karakterleri ile hatırlanan Güner, Beyoğlu'nun Arka Yakası, Acıların Çocuğu, Davaro, Davetsiz Misafir, Dokunmayın Şabanıma gibi sayısız filmde rol aldı.