Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Funda Arar: Günüm günüme uymuyor
Funda Arar: Günüm günüme uymuyor
‘Aşk Hikayesi’ albümüyle adından söz ettiren Funda Arar, Sözcü Cumartesi’ye konuştu...
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 8 Nisan 2017 - 00:51

Müzik hayatının onuncu albümü ‘Aşk Hikayesi'ni piyasaya çıkaran Funda Arar bugünlerde çok mutlu. İki konser vermek üzere Kıbrıs'a giden Arar'la Lefkoşa'da buluştuk, albümünü, aşkı ve oyunculukla ilgili düşüncelerini konuştuk.

1

Yeni albümünüz hayranlarınızla olan hasreti sona erdirdi…
‘Aşk Hikayesi' hayranlarımla olan iki yıllık hasreti noktaladı. Kolay olmadı tabii; bu albümü iki yıl boyunca çok yoğun bir tempoda hazırladım. En zor yanı da repertuvar seçimi oldu.
Kaç şarkı arasından seçim yaptınız?
İlk elemede 50 demo şarkı arasından 20'sini seçtim. Sonra da eleme yaparak 13 şarkı seçtim.
Diğer şarkılar ne olacak?
Elimdeki şarkıları diğer albümlerimde kullanacağım.
Bu zamanda 13 şarkıdan oluşan bir albüm çıkarmak her babayiğidin harcı olmasa gerek!
13 şarkılık bir albüm yaptığım için bana deli diyenler var.
Peki bu nasıl bir ‘Aşk Hikayesi'?
13 şarkıda 13 farklı aşk hikayesi anlatılıyor. Albümde aşkın farklı hallerini şarkılarla anlatıyorum. Yolu aşkla buluşan herkes bu albümde kendi yaşadıklarına uyan bir şarkı bulacak.
Sorunca “Hepsi benim çocuğum gibi” denir ama gönlünüzde özel bir iz bırakan şarkı var mı?
13 şarkıdan da çok etkilendim ancak çıkış şarkım ve ilk klibim ‘Düşman Gibi' beni farklı etkiledi. Bestenin üzerine şarkı sözleri yazıldı. Nihat Odabaşı çok güzel bir klip çekti. Bu arada bir kadın olarak ‘Unutur mu Bir Kadın' adlı şarkıdan da farklı bir keyif aldım.

3

Yemek yapmak terapi gibi geliyor

Mutfakta nasıl bir Funda Arar var?
Tıpkı sahnedeki gibi mutfakta da çok mutluyum. Çocuktan sonra evde bol bol organik besinlerle yemek yapıyorum. Yemek yapmak terapi gibi geliyor bana. Deneye deneye farklı tatlar buluyorum.

Bu yaz şarkılarım çok sevilecek

Albümünüzdeki şarkılara imza atan çok önemli isimler var. Bize biraz da bundan bahseder misiniz?
Bu albümde Soner Sarıkabadayı, Gülşen, Febyo Taşel, Gökhan Tepe, Şebnem Sungur, Süleyman Billor, Günay Çoban, Onur Baştürk, Buray Hoşsöz gibi önemli isimlerin imzasını taşıyan şarkılar arasında ‘Düşman Gibi', ‘Bırakma Beni', ‘Armağansın', ‘Of Makamından', ‘Ayrılık Geldi', ‘Unutur mu Bir Kadın', ‘Demli', ‘Rum Havası' bulunuyor. Bu yaz şarkılarım çok sevilecek.

5

Aşk, insanı tanınmaz hallere sokabiliyor

Gazeteci Esin Övet geçenlerde köşesinde sizinle ilgili ‘aşkın sesi' yorumunu yapmış. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?
Çok duygulandım. Bana ‘aşkın sesi' denilmesi beraberinde çok büyük sorumluluk da yüklüyor. Daima kaliteli şarkılar yorumladığım için her albüm bana büyük stres yüklüyor.
Aşkın sesi Funda Arar bize aşkla ilgili neler söyleyebilir?
Aşk insanı tanınmaz hallere sokabiliyor. Elbette aşkı taze tutmak kendi elimizde. Elbette yıllar sonra aşk ilk günkü tazeliğinde kalamıyor.

4

Çocuk sahibi olmak evliliği tamamlıyor

Eşiniz Febyo Taşel'le olan aşkınız ilk günkü tazeliğini korıyor mu?
Gençlik çağında kan daha deli akar damarlarda. Aşkın o dönemdeki tadı ve coşkusu farklı olur elbette. Ne var ki aşkın yaşı yok; aşk zamanla tutku dolu bir sevgiye dönüşebiliyor. Hayat arkadaşı olmak, hayatı birlikte göğüslemek çok farklı bir duygu. Hele çocuk olduktan sonra kelimenin tam anlamıyla aile olunuyor. Çocuk, evliliği de aşkı da tamamlıyor.
Galiba şarkılardaki hüzün ve coşku sıçramaları nedeniyle “Çift karakterli bir kadınım” açıklaması yapmışsınız…
(Gülüyor) Değişken ruhlu bir kadınım. Günüm günüme uymuyor. Mesleğimi kalbimi ortaya koyarak yapıyorum ve sanatçı ruhu tek düze olamıyor. Hesap kitapla ya da mantıkla yapılan bir iş değil; bu deli işi.

Kamera önünde olmayı seviyorum

Yeni albümünüzün ilk konserleri Kıbrıs Lefkoşa'da oldu. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Kıbrıs'ı çok seviyorum, burada çok keyifli konserler oluyor. Albümle ilgili biletli açık hava konserleri ise yaz aylarında başlayacak.
Pek çok klipte oynadınız. Oyuncu olmak hiç aklınızdan geçti mi?
Kamera önünde olmayı seviyorum. Ben sahnede de oyunculuk yapabiliyorum. Bir müzikalde oynamayı, şarkı söylemeyi çok isterim. İçinde müziğin olduğu bir projede oyuncu olarak da görünebilirim.

Son güncelleme: 09:37 - 08.04.2017