Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gupse Özay kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte Gupse Özay Barış Arduç aşkı!
Gupse Özay kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte Gupse Özay Barış Arduç aşkı!
Komedi deyince aklımıza gelen oyunculardan biri Gupse Özay. Üstelik başarılı oyuncunun yazarlığı da var. Bu akşam Beyaz Show'a konuk olacak Gupse Ozay kimdir? Son yazdığı filmi Deliha ile son günlerde çok konuşuluyor. Dizi için alıp verdiği kilolar da herkese şaşırtıyor. Peki aşkı yıllar önce Barış Arduç'ta bulan Gupse Özay kimdir? Kaç yaşında? Hangi filmlerde rol aldı? İşte hakkında az bilinenler...
Magazin 12 Ocak 2018 - 15:24

Gupse Özay Yalan Dünya’nın Nurhayat’ı olarak girdi hayatımıza. Oysaki Birkaç dizi denemesinden sonra,arkadaşlarıyla Psikolog skeçlerini gerçekleştirmiş; bu sayede de Yalan Dünya dizisinde rol kapmıştır. Peki kimdir Gupse Özay? Barış Arduç’la yaşadığı aşka dair merak edilenler ve Gupse Özay biyografisi…

GUPSE ÖZAY KİMDİR?

Gupse Özay, 30 Temmuz 1984 tarihinde, İzmir'de dünyaya geldi. Gupse Özay, Çerkes kökenli bir aileden İzmir’de dünyaya geldi. Çerkesçe olan adı “canımın içi” anlamına gelmektedir.

gupse-ozay-kaç yaşında

Gupse Özay Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümünde okumuştur. Üniversite yıllarında dostlarıyla çektikleri Yaman Yaşamışım adlı belgesel ile ödül almıştır.TRT'den, yapım şirketlerine; magazin dergilerinden dizi setlerine kadar kariyerine yarayacak her alanı denemiştir. Ve daha sonrasında 4 yıl reklam yazarlığı yapmış ve ardından işinden ayrılarak dizi sektörüne geçmiştir. Birkaç dizi denemesinden sonra,arkadaşlarıyla Psikolog skeçlerini gerçekleştirmiş; bu sayede de Yalan Dünya dizisinde rol kapmıştır. Ve yalan dünya dizisinin Nurhayat’ı olarak ekranlardaki yerini aldı. Bir araba firmasının da reklamında rol almıştır.

gupseozay-kimdir
Gupse Özay 14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu kendi yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül’ün üstlendiği ilk sinema filmi Deliha’da Zeliha karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

Gupse Özay şimdilerde, 8 Nisan'da vizyona girecek olan “Küçük Esnaf” sinema filmi ile gündemdeki yerini koruyor.

Dizi ve filmleri:

Yalan Dünya (2012-2014) Nurhayat
Deliha (2014) Zeliha (aynı zamanda senaryosunu yazdı)
Küçük Esnaf (2016) Burcu
Görümce (2016) (aynı zamanda senaryosunu yazdı)

Ödülleri:

2015 – 20. Sadri Alışık Sinema Ödülleri, Müzikal ya da Komedi dalında “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” (Deliha)


GUPSE ÖZAY BARIŞ ARDUÇ AŞKI

Barış Arduç Kiralık Aşk dizisinde rol aldığı sırada Gupse Özay’a duyduğu aşkı tek bir kelime ile anlatıyor , “Gerçek hayatta dizidekinden daha güzel bir aşk yaşıyorum” dedi.
gupse-ozay-ve-baris-arduc

Barış Arduç tanışma hikayesini şu sözlerle anlatıyor; “İkimizde gülmeyi seviyoruz diye söze başlayan Barış Arduç ilk olarak arkadaştık Gupse Özay ile sette değil Film bittikten sonra aramızdaki muhabbet çok güzel gitti ve öylelikle samimi olduk diyerek tamamladı. Çok mutluyuz, olduğumuz gibi davranıyoruz”

Son güncelleme: 17:34 - 12.01.2018