Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hababam Sınıfı’nın Kıvırcık Ömer’i tahta sandalye üretiyor
Hababam Sınıfı’nın Kıvırcık Ömer’i tahta sandalye üretiyor
“Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor” filminin “Kıvırcık Ömer’i Talip Güran hababam sınıfının kadrosundan neredeyse kimsenin kalmadığını söyleyerek Halit Akçatepe’nin ölümüne çok üzüldüğünü ifade etti.
Magazin 4 Nisan 2017 - 10:06

Bodrum'da tahta sandalye imalatı yapıp, restoran işleten Güran eski günlerini özlemle andı. Yeşilçam’ın klasikleri arasında bulunan ‘Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor’ filminin ‘Kıvırcık Ömer’i Talip Güran, Bodrum'da Tahta sandalye imalatı yaparak yaşamını sürdürüyor.

hababam-ic

Kıvırcık sarı saçlarıyla insanların zihnine kazınan Güran, mankenlik ve oyunculuk yaptıktan sonra Bodrum'a yerleşti. Bodrum'da yeşil, mavi, turuncu, beyaz ve sarı renkte sandalye imal eden Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Gümüşlük Mahallesi Dereköy’de açtığı marangoz atölyesinde tahta sandalye imalatı yapıyor. Aynı bölgede bir de restoran açan Güran gündüzleri sandalye imalatı yaparken geceleri ise restoran işletiyor.

hababam-ic-3

 

O ZAMANLARIN ATMOSFERİ BAMBAŞKAYDI

Siyah beyaz yayıncılık dönemlerinde çok sayda reklamda oynayan Güran, Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Tarık Akan üçlüsünün olmadığı ilk ‘Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor’ filminde ‘Kıvırcık Ömer’ karakterine hayat vererek akıllara kazınmıştı. O günleri özlemle andığını belirten Güran, “O zamanların atmosferi bambaşkaydı. Çok güzel ortamlar ve daha güzel çekimler vardı. İnsan elbette o zamanlara geri dönmek ister ama şu anı da yaşamak lazım” ifadelerini kullandı.

hababam-ic-4

TEKER TEKER GİDİYORUZ

Hababam Sınıfı’nın unutulmaz karakterlerinden Güdük Necmi’yi canlandıran Halit Akçatepe'nin ölümüne de çok üzüldüğünü ifade eden Güran “Çok üzücü bir haber oldu bizim için. Yavaş yavaş Hababam Sınıfı oyuncularını kaybediyoruz artık. Bunu halkımız da bizler de biliyoruz. Kalan sağlara Allah uzun ömür versin. Kaybettiklerimizi hatırladıkça insan üzülüyor. Hep geçmişi anıyor insan. Geçmişten bugüne ne getirdik, ne yaptık diye düşünüyorum. Güzel bir klasik olan filimde oynadık. İnsanlar bu filmi beğendi. Halen bunların tepkisini alıyoruz.

hababam-ic-5
İnsanlar ilgi gösteriyor, bu durumda bizi hoşnut oluyoruz. Hababam Sınıfı’nın yeri çok farklıdır bu sinema sektöründe” dedi. 34 yıl önce Bodrum'a taşındığını da sözlerine ekleyen Güran, “1982 yılında Bodrum'a taşındım. O günden beri Bodrum'da yaşıyorum. 2013 yılında Bodrum'da tahta sandalye imalatına başladım. Tahtadan sandalye tahtadan masa imal ettim.

hababam-ic-6
Bu yıl bir de restoran açtık eski yağhaneyi restorana çevirdik. İnsanları bu restoranda ağırlayalım istedik. Ara sıra Hababam Sınıfı’nın müziklerini de çalıyorum restoran da çok güzel oluyor. Nostalji yaşıyoruz buraya gelen insanlarla beraber” şeklinde konuştu.

hababam-ic-7
Son güncelleme: 12:53 - 04.04.2017