Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hacı Sabancı Drone davasından takipsizlik aldı
Hacı Sabancı Drone davasından takipsizlik aldı
Özge Ulusoy ile yaşadığı aşkla magazin dünyasının da yakından tanıdığı Hacı Sabancı'nın davasında karar çıktı.
Magazin 8 Nisan 2016 - 12:58

8 Kasım 2015’te Hacı Sabancı'nın uçurduğu Drone’un Beylerbeyi'nde bir ikametin ön bahçesine düşmesi sonrasında hakkında ‘genel güvenliği kasten tehlikeye sokma ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçundan başlatılan soruşturmada, kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.


ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ

Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, “Şüphelinin 8 Kasım 2015 tarihinde uçurduğu ‘Drone' isimli hava aygıtının teknik arıza sonucunda Beylerbeyi'nde bulunan bir ikametin ön bahçesine düşerek kırıldığı, şüpheli hakkında, ‘genel güvenliği kasten tehlikeye sokma ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçundan soruşturma yürütüldüğü, şüphelinin alınan ifadesinde, kırılan cihazının çeşitli mağazalarda satılan eğlence ve spor amaçlı bir ürün olduğunu, satışının ve kullanımının, herhangi bir kamu kurumundan alınacak izne tabi olmadığını ve müsnet suçları işleme kastıyla hareket etmediğini beyan ettiği, drone cihazı üzerindeki kamera kayıtlarını içeren hard diskin incelenmesinde ise özel hayatın gizliliğini ihlal edici herhangi bir görüntünün bulunmadığının tespit edildiğinin anlaşıldığı.” belirtildi. Mahkeme, şüpheliye isnat edilen suçların yasal unsurlarının oluşmaması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.