Hadi ipucu sorusu ve cevabı 9 Mayıs: Tribeca Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü hangi oyuncumuz aldı?

Hadi ipucu sorusu ve yanıtı belli oldu. Hadi'nin bugün 12:30 ipucu Tribeca'da yarışan bir Türk filmi Nuh Tepesi ile ilgili. İşte 9 Mayıs Hadi ipucu sorusu ve cevabı...

Hadi ipucu sorusu ve cevabı 9 Mayıs: Tribeca Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü hangi oyuncumuz aldı?

Hadi ipucu sorusu bugün Tribeca’da yarışan Türk filmi Nuh Tepesi’nden geldi. Hadi sosyal medya hesabından ipucu sorusu, “Cenk Ertürk'ün yazıp yönettiği, Nuh Tepesi filminin dünya prömiyeri, New York'taki Tribeca Film Festivali'nde yapıldı ve 2 ödülün sahibi oldu. Cenk Ertürk “En İyi Senaryo” ödülünü alırken, sizce “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü hangi oyuncumuz aldı?” oldu. İşte 9 Mayıs Hadi ipucu sorusunun yanıtı…

TRIBECA FİLM FESTİVALİ’NDE “EN İYİ ERKEK OYUNCU” ÖDÜLÜNÜ ALAN OYUNCUMUZ KİMDİR?

9 Mayıs Hadi Magazin ipucu cevabı: ALİ ATAY

ALİ ATAY KİMDİR?

20 Nisan 1976 tarihinde Rize'de doğdu. 1999’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Ali Atay “Şapkadan Babam Çıktı” adlı dizide başarısız illüzyonist Maksut’u oynamıştır. TRT'de 3 sezon boyunca yayınlanan Leyla ile Mecnun adlı komedi dizisinde oynadığı Mecnun Çınar karakteriyle çok büyük bir başarı yakalamıştır. Dizi yayından kaldırıldıktan sonra aynı dizi ekibi ile beraber çekilen ve Star Tv'de yayınlanan Ben de Özledim dizisinde kendini oynamıştır. Ayrıca, Leyla ile Mecnun ekibinin kurmuş olduğu Leyla The Band grubunun vokalistidir.

2014 Haziranın da ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu Limonata adlı başrollerinde Serkan Keskin ve Ertan Saban'ın bulunduğu sinema filminin çekimlerine başlamıştır. ATV'de yayınlanan Mutlu Ol Yeter adlı dizide başrol oyuncusu olarak rol almıştır. Dizide Atay'ın yanı sıra Aslı Enver, Öner Erkan ve Ertan Saban da rol almıştır.

2017'de BluTV üzerinden yayınlanan Türkiye'nin ilk online dizisi Masum da Haluk Bilginer, Nur Sürer, Okan Yalabık gibi isimlerle baş rolü paylaşmıştır. Yusuf Komser karakterini canlandırmıştır. Türkiye'nin 90. Akademi ödülleri için aday gösterdiği Ayla filminde Ali Astubay karakterini canlandırmıştır. Aksiyon Komedi tarzındaki Ölümlü Dünya filminin yönetmen koltuğunda yer almıştır. Atay son olarak gerçek bi' hikâyeden uyarlanan Turkish'i Dondurma filminde rol almıştır.