Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hakan Meriçliler, Ali Erkazan hakkında açtığı davayla ilgili konuştu
Hakan Meriçliler, Ali Erkazan hakkında açtığı davayla ilgili konuştu
Oyuncu Hakan Meriçliler, birlikte rol aldığı diziden arkadaşı Ali Erkazan’a açtığı hakaret davasının çıkışında, "Söylediği her şey iftira. Geç de olsa adaletin tecelli edeceğine inanıyorum" dedi.
Şeyma ULUSOY
Magazin 9 Ocak 2019 - 11:04

Oyuncu Ali Erkazan, meslektaşı Hakan Meriçliler hakkında iki yıl önce katıldığı bir programda sarf ettiği, “Hasta biraz rahatsız yani, taciz ettiği insanlar var, neden gitmediğini söyleyeyim altına işedi, utancından mı artık neyse, bu adam yalancı, bu adam ruh hastası diyorum ben size. Hasta adam” şeklindeki sözleri üzerine oyuncu Hakan Meriçliler, kamuoyu ve toplum önünde küçük düşürüldüğü için savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yapılan soruşturmanın ardından Ali Erkazan hakkında ‘Hakaret’ suçundan 4 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

img-20190109-wa0001

ALİ ERKAZAN VE AVUKATI KATILMADI

Bakırköy 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya şikayetçi Hakan Meriçliler ve avukatı katılırken, sanık oyuncu Ali Erkazan ve avukatı katılmadı. Duruşmada oyuncu Meriçliler, Ali Erkazan'ın basın yoluyla farklı zamanlarda hakaret ettiğini söyleyerek, “Ali Erkazan'ın cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi. Hakan Meriçliler'in avukatı ise sanığın birden çok televizyon kanalında müvekkilini tehdit ve hakaret ettiğini savundu. Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

“SÖYLEDİĞİ HER ŞEY İFTİRA”

Duruşma sonrasında açıklama yapan oyuncu Hakan Meriçliler, “Otel müdürünü darp ediyor. Otelden atılıyor ve jandarma tarafından kelepçeler tarafından götürülüyor oradan. Bunu kapatmak için bana şey yapmaya çalıştı… Ben gördüğünüz gibi peşindeyim. Bekliyorum. Söylediği her şey iftira. Geç olacak ama adaletin tecelli edeceğine inanıyorum” dedi.