Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haluk Levent 8 yıl sonra beraat etti
Haluk Levent 8 yıl sonra beraat etti
Haluk Levent’in yargılandığı ve 8 yıldır süren "Yağmaya teşebbüs ve Çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak" iddiasıyla açılan davada karar çıktı. İstanbul Bakırköy 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında Haluk Levent beraat etti.
Magazin 17 Ocak 2018 - 12:37

CAN ÖZÇELİK

Mahkeme heyeti, 19 sanıklı davada 16.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan şarkıcı Haluk Levent'in her iki suçtan da ayrı ayrı beraatına karar verdi. Mahkeme 11 sanığı ise “İş yerinde yağma”, “Kasten yaralama”, “Tehdit, “Ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından 2 yıl 11 ay ile 18 yıl 5 ay arasında değişen hapis cezasına çarptırdı. 6 sanığın tüm suçlardan beraatına karar veren mahkeme, yargılama aşamasında ölen bir sanık hakkındaki davayı da düşürdü.

“BENİ SOS OLARAK KULLANDILAR”

Karardan sonra açıklama yapan Haluk Levent şunları söyledi: “Yaklaşık 10 yıldır süren bir davaydı. 4 bin 300 küsur haber yapıldı. Ellerim kelepçeli bir şekilde 4 gün sorgu odasındaydım ve hiçbir şey bilmeden. Benim ağrıma en çok o dönem giden savcı beni dahi dinlemedi. Hukuk devleti dediğimiz yerde savcı dahi ifademi almadı. Direkt olarak mahkemeye çıkarıldım. Evet tutuksuz yargılandım, ama 10 küsür yılda binlerce haber, binlerce algı yitip giden birçok sponsorluklar, konserler cabası. Ve sonunda beraat. Seviniyorsunuz ama bir yandan da üzülüyorsunuz. Bunu bu kadar uzatmanın, bu kadar operasyonlara ismimizin kullanılması gerekli miydi? Bu nedenle bir yandan sevinçliyim, bir yandan da buruk bir duygu var içimde. O dönemlerde 2 tane sponsorluk anlaşmam vardı. Biri tekstil firmasıyla, diğeri gençler için içecek firmasıyla. Onlar da iptal olmuştu. Bizi çeteci, mafyavari insanlarla göstermişlerdi. Beraat aldığım için çok mutluyum ama geçmişe baktığımda da neden diyordum. Çünkü özellikle o dönemdeki soruşturmanın savcısının beni görmek istemeyişi zaten kafadan kumpas gibi bir sos gibi koyulmasının bir nevi ifadesi gibi geliyor bana.” dedi
haluklevent

 

Son güncelleme: 12:51 - 17.01.2018