Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haluk Levent: Pop ve arabesk müzik söyleyemezdim
Haluk Levent: Pop ve arabesk müzik söyleyemezdim
Özel bir hastanenin düzenlediği 'Yaşam Tadında Aylık Buluşmalar' adlı etkinliğe katılan şarkıcı Haluk Levent, yeni projeleri ve AHBAP hakkında sohbet etti.
Magazin 26 Mart 2018 - 10:06

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğine rock müziğinin sevilen sanatçısı Haluk Levent konuk oldu. Bu tür projelere elinden geldiğince katılmaya çalıştığını belirten Haluk Levent, “Arkadaşlara söz verdik. Hazır İstanbul’dayken böyle bir durum oluştu. Bugün gelmeye karar verdik. İnsanların biraz morale ihtiyacı var. Bizler de, onlarla beraber sohbetler ediyoruz, şarkılar söylüyoruz. Güzel oluyor. Şu anda AHBAP Türkiye’nin genel başkanıyım. Çalışmalarımız güzel gidiyor. Türkiye’nin yaklaşık 54 şehrinde örgütlendik. Diğer şehirlerde temsilciliklerimiz var. İnsanlar için güzel şeyler yapıyoruz. Sadece hastalarla ilgili çalışmalarımız yok. Aynı zamanda kadına şiddet, çocuk tacizi, yeşil çevre, nükleer santral gibi sorunlara el atmaya çalışıyoruz. AHBAP olarak Ankara’da, geçtiğimiz hafta Gazeteci İsmail Saymaz’ın konuk olduğu kadına şiddet konferansı düzenledik. Yakında bu tür çalışmalarımız devam edecek” dedi. Müzik çalışmaları konusunda bilgi veren Sanatçı Levent, 1 aya kadar yeni albümün çıkacağını söyledi.

haluk-levent-2

“POP VE ARABESK MÜZİK SÖYLEMEZDİM”

Bir sanatçının başarılı olabilmesi o müziği yaşaması gerektiğini ifade eden Sanatçı Levent, “Yaşamadıktan sonra o sanatçı başarılı olamaz. Bu sadece sanatta ya da müzikte değil, her meslekte bu durum aynı. Söylediğin şarkıları felsefe olarak yaşıyorsan zaten üstünde durur. Ben pop müzik söyleyemezdim. Arabesk müzik söyleyemezdim. Çünkü yaşam tarzım arabesk değil. Söyleyeceğin müzik seni yansıtacak. Senin yaşam biçimine uygun olacak. Rock sonuçta bir felsefedir. Sadece yırtık kotla ve uzun saçla yapılacak bir şey değildir. Bu nedenle neyi yaşıyorsan onu yapacaksın” şeklinde konuştu. İHA

haluk-levent-1