Harun Kolçak yoğun bakıma kaldırıldı! Harun Kolçak kimdir?

Pop müzik şarkıcısı Harun Kolçak yoğun bakıma kaldırıldı. Sanatçının yakın arkadaşının yaptığı açıklamaya göre ortada ölümcül bir durum olmadığı belirtildi. Peki Harun Kolçak kimdir? İşte sanatçı Harun Kolçak'ın hayatından detaylar...

Harun Kolçak yoğun bakıma kaldırıldı! Harun Kolçak kimdir?

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Harun Kolçak’tan üzücü haber geldi. Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören ünlü sanatçının bu rahatsızlığı yeniden nüksetti. Kaldığı evde durumu ağırlaşan Kolçak, sabah saatlerinde Şişli Etfal hastanesine oradan da Maslak Acıbadem hastanesine kaldırıldı. Edinilen bilgilere göre sanatçının yoğun bakımda tutulduğu fakat çok ciddi bir durumun olmadığı belirtildi.

Foto: SÖZCÜ Harun Kolçak'ın durumunu öğrenen isimlerden Sibel Benekli hastane önünde bekliyor

Foto: SÖZCÜ Harun Kolçak’ın durumunu öğrenen isimlerden Sibel Benekli hastane önünde bekliyor

Konuyla ilgili açıklamayı yapan sanatçının yakın arkadaşı Sibel Bekenli oldu. Dün gece durumunun ağırlaştığını ifade eden Bekenli şöyle dedi: “Dün gece durumu ağırlaştı. Sabah 6’da da Şişli Etfal’e götürdük fakat doktorunun bilgisi dahilinde buraya  (Maslak Acıbadem) hastanesine getirdik. Yoğun bakımda fakat ölümcül bir durum yok ortada. Önceden ameliyat oldu ve maalesef yeniden nüksetti rahatsızlığı.  Kullandığı ilaçlar ağır ve biraz da yaşı var tabii.  Bu nedenle durumu ağırlaştı fakat ölümcül bir durum yok. Babası Eşref Bey 93 yaşında ve çok yaşlı, ortada çok ciddi bir durum da olmadığı için buraya gelmedi. Saat başı ona bilgi veriyoruz” dedi.

Maslak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan Harun Kolçak’ın babasına ulaşan SÖZCÜ, sanatçının durumuyla ilgili bilgi aldı. Türk sinemasının efsane oyuncularından olan Eşref Kolçak, ‘Eşimi kaybettiğimden beri tutunacak tek dalım oğlum kaldı. Dualarınızı eksik etmeyin” dedi. Ünlü sanatçının 2010 yılından bu yana prostat kanseri tedavisi gördüğü belirtildi.

Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılan Kolçak'ın durumuyla ilgili son projelerinde beraber çalıştıkları yapım şirketi bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“25. sanat yılı projesi için birlikte çalışmaya başladığımız değerli sanatçı abimiz Harun Kolçak, bir süredir mücadele ettiği rahatsızlıktan dolayı dün gece acil olarak hastaneye kaldırıldı ve yapılan müdahalelerin bir parçası olarak ciddi bir operasyon geçirdi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden sanatçımızın sağlık durumu hakkındaki gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Kendisine acil şifalar diliyor,bir an önce iyileşmesini temenni ediyoruz. Gelişmelerle ilgili sosyal medya yazılarından daha sağlıklı bilgilendirme için lütfen bizimle temasa geçiniz.

HARUN KOLÇAK KİMDİR?

1955 yılı İstanbul doğumlu olan sanatçı Harun Koçak müziğe Saint Benoit’de okurken bas gitar çalarak başladı. Daha sonra sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak'la konuşarak eğitimini yarım bırakmış ve profesyonel müzik çalışmalarına başlamıştır. Harun Kolçak ilk profesyonel çalışmalarına rock müziğin babası olarak tanınan Erkin Koray ile başlamıştır. 1977’de Erkin Koray’ın çıkardığı Tutkusu albümünde bas gitar çalmıştır.

Silahlıpoda Ritm 68 orkestrasına 1978 yılında bas gitarist olarak katılan Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğe yönelmiş, Aydın Esen, Neşet Ruacan-Nükhet Ruacan ve Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışmış ve müzikal deneyimini artırmıştır. O dönem Harun Kolçak, Onno Tunçtan orkestrasına katılması için teklif almıştır. 7 yıl boyunca Onno Tunç Orkestrası’nda bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yapan Kolçak, Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile Kuşadası “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması” ve Antalya “Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması” adlı şarkı yarışmalarında ödüller almıştır.

1991'de Onno Tunç ile ortak yaptığı “Gir Kanıma” albümü ile başarılı bir çıkış yapmıştır. Harun Kolçak’ın albümlerinin çoğunda söz ve müzik kendisine aittir. Kolçak, 2012’de Yeniden Doğuyorum adlı solo albüm çıkarmıştır. Ekim 2013 itibariyle Harun Kolçak&Rock Off isimli grup kurmuştur. Can Güney, Yusuf Tunceli ve Orkun Gezer`in olduğu grubun verdiği ilk performansı Okan Bayülgen’in Makina Kafa adlı programda vermişlerdir.
Harun Kolçak’in Albümleri

  • Beni Affet (1991)
  • En Büyük Aşk (1993)
  • Yanımda Kal (1995)
  • Teslim Oldum (1998)
  • Yaşasın (2000)
  • Müzisyen (2006)
  • Yeniden Doğuyorum (2012)