Hazal Kaya: ‘Kadına nasıl vurulur?’ 163 milyon kere aratılmış

Oyuncu Hazal Kaya, Google'da kadına karşı nasıl şiddet uygulanacağı şeklinde aramaların arttığını söyleyerek, "Rakamlar korkutuyor" dedi.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye’nin iyi niyet elçisi olan Hazal Kaya, Türkiye temsilcisi Hassan Mohtashami ve yardımcısı Zeynep Başarankurt Kan’la online basın toplantısı gerçekleştirdi.

İnternette kadına karşı nasıl şiddet uygulanacağı şeklinde aramaların arttığını söyleyen oyuncu, “Rakamlar korkutuyor. Google’da 2020 yılında 163 milyon kere ‘Kimsenin anlamayacağı şekilde kadına nasıl vurulur?’ aratılmış. Yüzde 31 artış olmuş bu aramada… ‘Beni o erkek öldürecek’, 107 milyon kez aranmış. Yüzde 84 artış göstermiş 2019’a göre… İnsanlar, öldürmek istedikleri kadınla ya da korktukları adamla aynı evdeler” dedi.

* 1969 yılında faaliyete geçen UNFPA, 1971 yılında Türkiye ile çalışmalar yürütmeye başladı. UNFPA'nın Türkiye'de çalışmalar yürüttüğü alanlar arasında anne ve çocuk sağlığı, üreme sağlığı ve hakları, gençlerin potansiyellerini güçlendirme, cinsiyet eşitliği ve kadınlara yönelik şiddetle mücadele yer alıyor.

Hazal Kaya, UNFPA Türkiye'nin iyi niyet elçisi oldu İlginizi Çekebilir Hazal Kaya, UNFPA Türkiye'nin iyi niyet elçisi oldu Hazal Kaya: Bütün hastanelerin acilleri dolu İlginizi Çekebilir Hazal Kaya: Bütün hastanelerin acilleri dolu
Loading...