Hazer Amani kimdir? Sıla ile aşk dedikosu bomba etkisi yarattı! Hazer Amani’nin eşi Deniz Mumcuoğlu kim?

MasterChef yarışması ile adını duyuran Hazer Amani, Sıla ile aynı araçta görüntülendi. Olayın ardından Hazer Amani kimdir, Hazer Amani'nin eşi Deniz Mumcuoğlu kimdir merak konusu oldu. İşte ünlü şef ve eşi Deniz Mumcuoğlu hakkında merak edilenler...

Hazer Amani kimdir? Sıla ile aşk dedikosu bomba etkisi yarattı! Hazer Amani’nin eşi Deniz Mumcuoğlu kim?

Şef Hazer Amani ile Suıla’nın bir araçta çeklilen fotoğraflarının ardından Hazer Amani ve Eşi Deniz Mumcuoğlu araştırılıyor. Hazer Amani ile Deniz Mumcuoğlu, 2013 yılında hayatlarını birleştirdi. Peki Deniz Mumcuoğlu ve Hazer Amani kimdir?

HAZER AMANİ KİMDİR?

Anne tarafı Türk, baba tarafı ise İranlı olan Hazer Amani, 1977 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini TED Ankara kolejinde bitirdikten sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Genç yaşlardan itibaren mutfağa ilgi duyan Hazer Amani, Güney Afrika’da Cordon Bleu’ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı. Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak iş yerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Yusuf Köksal ile tanıştı ve Türkiye’ye geldi. Bir gıda firmasının Türkiye şefi olarak çalışan Hazer Amani, 2011 yılında “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı. Zaman zaman yemek programlarına konuk olan Hazer Amani, Kiraz Mevsimi dizisine de konuk olarak katılmıştı, ünlü şef asıl çıkışını ise MasterChef Türkiye yarışması ile yaptı. Hazer Amani, 2013 yılında hayatını Deniz Mumcuoğlu ile birleştirdi.
hazer

DENİZ MUMCUOĞLU KİMDİR?

Deniz Mumcuoğlu günümüzde yaşamını İstanbul'da sürdürmektedir. Master Şef Jürisi Hazar Amani ile 2013 senesinden beri evlidir. Orta Doğu Teknik Üniversite’inde okuyan Mumcuoğlu İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda çalışmıştır. Bir dönem New York'ta yaşamıştır.