Hazer Amani kimdir, kaç yaşında? Hazer Amani ve şarkıcı Sıla aşk mı yaşıyor?

MasterChef programıyla ünlenen şef Hazer Amani, ünlü şarkıcı Sıla ile yakalandı. Hazer Amani'nin evli olması ve Sıla ile samimi bir şekilde görüntülenmesi magazin gündemine bomba gibi düştü. Şarkıcı Sıla, yakın zamanda oyuncu Ahmet Kural ile olaylı bir şekilde ayrılmıştı. Peki yemek programı MasterChef ile tanınan Hazer Amani kimdir, kaç yaşındadır? İite merak edilenler...

Hazer Amani kimdir, kaç yaşında? Hazer Amani ve şarkıcı Sıla aşk mı yaşıyor?

Şef Hazer Amani ve Sıla geçtiğimiz akşam bir araç içinde birlikte görüntülendi. Daha sonra ikilinin samimi bir şekilde baş başa yemek yedikleri ortaya çıkmıştı. Evli olduğu bilinen Hazer Amani ile Sıla aşk mı yaşıyor soruları gündeme gelince Hazer Amani’den açıklama geldi.

HAZER AMANİ’DEN FLAŞ AÇIKLAMA

2. Sayfa programının kameralarına yansıyan görüntülerde Sıla'nın, Şef Hazer Amani'nin kucağında adeta baygın bir şekilde yattığı görülüyor. Program tarafından aranan Amani, bu görüntülerle ilgili olarak açıklamada bulundu ve aralarında bir ilişki olup olmadığına dair sorulara; ‘Alakası yok' yanıtını vermekle yetindi. Şef Hazer Amani, kendisine yöneltilen ‘Bir iş yemeği miydi?' sorusuna ise; “bir proje hakkında destek almak için bir araya geldik, yakında bu projenin haberleri çıkacak ve siz de öğrenirsiniz” yanıtını verdi. Eşinin ve şarkıcı Sıla'nın tanışmadığını söyleyen Amani, iddia edildiği gibi gecenin sonunda Sıla'nın evine geçmediğini ve kendilerini Bomonti'de bıraktıklarını söyledi. Ancak programa taşınan haberi yapan muhabir, Hazer Amani ile Sıla'nın eve birlikte girdiklerini gördüklerini söyledi.

amani-sila

Hazer Amani ve Sıla bir araç içinde samimi bir şekilde görüntülendi.

HAZER AMANİ KİMDİR?

Anne tarafı Türk, baba tarafı ise İranlı olan Hazer Amani, 1977 senesinde Ankara'da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini TED Ankara kolejinde bitirdikten sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyoloji Bölümü'nde tamamladı. Genç yaşlardan itibaren mutfağa ilgi duyan Hazer Amani, Güney Afrika'da Cordon Bleu'ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı. Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak iş yerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Yusuf Köksal ile tanıştı ve Türkiye'ye geldi. Bir gıda firmasının Türkiye şefi olarak çalışan Hazer Amani, 2011 yılında “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı. Zaman zaman yemek programlarına konuk olan Hazer Amani, Kiraz Mevsimi dizisine de konuk olarak katılmıştı, ünlü şef asıl çıkışını ise MasterChef Türkiye yarışması ile yaptı. Hazer Amani, 2013 yılında hayatını Deniz Mumcuoğlu ile birleştirdi.

deniz-mumcuoglu

Hazer İmani ve eşi Deniz Mumcuoğlu.

HAZER AMANİ’NİN EŞİ DENİZ MUMCUOĞLU KİMDİR?

Deniz Mumcuoğlu günümüzde yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Master Şef Jürisi Hazar Amani ile 2013 senesinden beri evlidir. Orta Doğu Teknik Üniversite'inde okuyan Mumcuoğlu İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nda çalışmıştır. Bir dönem New York’ta yaşamıştır.