Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hazer Amani kimdir? Masterchef Hazer Amani nereli?
Hazer Amani kimdir? Masterchef Hazer Amani nereli?
Hazer Amani, 1977 yılında Ankara'da dünyaya geldi. MasterChef Hazer Amani kimdir sorusunun yanıtı Google üzerinde araştırılan isimler arasında yer almaya başladı. İşte Hazer Şef'in hayatı hakkında bilgiler...
Magazin 31 Aralık 2018 - 14:01

Hazer Amani, uzun yıllar yurt dışında aşçılık çalışmalarının ardından Türkiye’ye dönen ve adından MasterChef programı ile adından sıkça söz ettirdi. Bu sezon MasterChef yarışmasının jürileri arasında yer alan Hazer Amani’nin annesi Türk babası ise İran’lıdır. Peki Hazar Amani kimdir? İşte Hazar Amani hakkında merak edilenler…

HAZAR AMANİ KİMDİR? MASTERŞEF HAZAR NERELİ?

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt’lidir. TED Ankara kolejinde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ancak o dönemlerden itibaren mutfağa meraklı olan Hazer Amani, Güney Afrika’da Cordon Bleu’ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı.

Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak işyerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Chilai’nin ortağı ve genel müdürü Yusuf Köksal ile tanışarak, Türkiye’ye geldi. Böylece Chilai Restaurant kariyerine adım attı. Amani, 2011 yılında ‘Senenin En Yaratıcı Şefi’ ödülünün sahibi oldu. Sadece yemek bilmek yeterli olmayınca, Cape Wine Academy’de 4 yıllık bir program olan, dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği üzerine eğitim aldı.

Daha önce 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve birçok önemli isme yemek hazırlayan ünlü aşçının idolü ise Marco Pierre White’dir Hazer Amani, Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef isimli yemek programında Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu ile birlikte jüri ve sunucu olarak yer almıştı.