Herkesin gülmeye çok ihtiyacı var

Ali Sunal’ın şimdilerde farklı bir heyecanı ve hedefi var. Nisan ayının ilk günlerinde Şişli’de açılacak olan PeramArt Ali Sunal Oyunculuk Atölyesi’ni Ayşegül Bafralı ile birlikte kuran Sunal’la Kalamış’ta buluştuk. Önce oyunculuk eğitim yuvasını, ardından da televizyon, sinema ve babası Kemal Sunal’ı konuştuk.

Herkesin gülmeye çok ihtiyacı var

Ali Sunal'ın şimdilerde farklı bir heyecanı ve hedefi var. Nisan ayının ilk günlerinde Şişli'de açılacak olan PeramArt Ali Sunal Oyunculuk Atölyesi'ni Ayşegül Bafralı ile birlikte kuran Sunal'la Kalamış'ta buluştuk. Önce oyunculuk eğitim yuvasını, ardından da televizyon, sinema ve babası Kemal Sunal'ı konuştuk.

5

– Oyunculuk atölyesi fikri nasıl doğdu?
Uzun süre üzerinde düşündüğümüz bir konuydu oyunculuk atölyesi. Şişli'de hazır bir ofisimiz de olduğu için burayı değerlendirelim dedik ve PeramArt Ali Sunal Oyunculuk Atölyesi'ni hayata geçirmeye karar verdik. Sanatçı arkadaşlarımla birlikte keyifli ve üretken zamanlar geçirmek için bu oyunculuk atölyesinde olacağım.

– ‘Güldür Güldür Show'un başarısında insanlarımızın gülme ihtiyacının etkisi de olabilir mi?
Ülkemizde yaşayan herkesin gülmeye çok ihtiyacı var. Dev bir ekibin oluşturduğu Güldür Güldür'ü izleyenler aradıkları neşeyi bizde buluyorlar. İnsanı gülümseten şeyler çok azaldı. Bu nedenle altı yıldır yaptığımız iş hepimize büyük keyif veriyor. Gülüyoruz, güldürüyoruz.

2

Kapımızı çalan herkese eğitim vermeye hazırız

– Okulda verilecek eğitimden ve eğitmen kadrosundan bahseder misiniz?
Dokuz aylık başlangıç eğitim programımız var. Ardından üçer ay orta ve ileri seviye eğitim programlarımız yer alıyor. Atölyemizin kapısını çalan her yaştan insana eğitim vermeye hazırız. Yaş sınırımız yok. Eğitmen kadromuzda Ayşegül Bafralı, Ezo Sunal, Sibel Taşçıoğlu, Bülent Seyran, Başak Daşman, Sinem Arıman, Serdar Yeğin, Alp Köksal, Gülin İyigün, Aziz Aslan, Mihal Bardavid ve ben varım.
– Siz hangi dersleri vereceksiniz?
Adımı taşıyan oyunculuk atölyesinin hem öğrencisi hem de öğretmeniyim. Arkadaşlarımın girdiği bütün derslere kaydımı yaptırıyorum; takip amaçlı hepsine gireceğim. Oyunculuk atölyemizde birimiz hepimiz hepimiz birimiz için çalışacak. Rekabet, oyunculuktaki kaliteyi artıracak. . Ayrıca proje sınıflarımız da olacağı için başarılı olanların daima yanında olacağız.

3

Babam çok güzel gülerdi

– Siz de babanız Kemal Sunal gibi güzel gülüyorsunuz…
Evet, babam çok güzel gülerdi. Ben ağlamamı ve gülmemi gizleyemem. Şu anda insanları güldürme konusunda en yetenekli olan arkadaşlarla birlikteyim, bu yüzden bırakın da güleyim.

1

– Babanızın oyunculuğa dair tavsiyeleri nelerdi?
Babamın üzerinde durduğu en önemli konu eğitimdi. Babam yaşasaydı, bu oyunculuk atölyesi çok daha önceden açılırdı. Biliyorsunuz, üniversiteye 27 yıl sonra girip bitirdi, üzerine yüksek lisans da yaptı. “Bunu niye yapıyorsun?” diye soranlara şu cevabı veriyordu: “Bir gence bile örnek olabilirsem misyonumu yerine getirmiş olurum.” Sanırım, pek çok genç eğitim konusunda babamı örnek aldı. Ben de onun gibi yüksek lisansımı pazarlama ve yönetim konularında yaptım. Ezo Sunal ve annem Gül Sunal, anaokulunu sürdürüyor. Ben de oyunculuk atölyesiyle eğitim konusundaki mücadelemizi sürdüreceğiz.
– Konu hazır annenize gelmişken, hiç size “Hadi oğlum artık torun istiyorum” demiyor mu?
Annem, kısık sesle torun görmek istediğini söylüyor ama beni anaokulundaki çocuklar kurtarıyor. Şaka bir yana elbette evlenmeyi, yuva kurmayı ben de istiyorum. Şimdilik çok işim var, çok yoğunum. Kısmet diyelim en iyisi.

Loading...