Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Herkesin sihri içinde saklı
Herkesin sihri içinde saklı
Ayşe Tolga, oyuncu olmanın yanı sıra yaşamı konu alan pek çok televizyon programının da yapımcısı ve sunucusu. Tolga’yla ilk kez 1994 yılında yayınlanan ‘Şehnaz Tango’ dizisi sayesinde tanıştık. Şimdi de ‘Seksenler’ dizisinde Gülden rolünde izlediğimiz Ayşe Tolga, Uluslararası İstanbul Çay Festivali’ne bugün ‘İyi Yaşam Sohbeti’yle katılıyor. Tolga ile oyunculuktan güzelliğe ve sağlığa kadar pek çok konuda konuştuk.
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 29 Nisan 2017 - 00:09

Ayşe Tolga, oyuncu olmanın yanı sıra yaşamı konu alan pek çok televizyon programının da yapımcısı ve sunucusu. Tolga'yla ilk kez 1994 yılında yayınlanan ‘Şehnaz Tango' dizisi sayesinde tanıştık. Şimdi de ‘Seksenler' dizisinde Gülden rolünde izlediğimiz Ayşe Tolga, Uluslararası İstanbul Çay Festivali'ne bugün ‘İyi Yaşam Sohbeti'yle katılıyor. Tolga ile oyunculuktan güzelliğe ve sağlığa kadar pek çok konuda konuştuk.

İstanbul Çay Festivali'ne ‘İyi Yaşam Sohbeti'yle katılıyorsunuz. Bu sohbette ne tür konular konuşulacak?
Doğadan Çay ile birlikte bugün 13.00-14.30 arasında Haydarpaşa Garı'nda bir sohbet gerçekleştireceğiz. Sohbette iyi bir yaşam için bitki ve meyve çaylarının hayatımızdaki yerini konuşacağız. Bu konu önemli çünkü bağışıklık sistemimizi doğru gıdalar tüketerek güçlü tutmamız gerekiyor.

5

Diyet herkese özel düzenlenmeli

Yaza girerken hanımların çoğu kilo verme telaşına düştü… Diyet ve estetik operasyonlar konusundaki fikirleriniz neler?
Havanın ısınmasıyla birlikte açık hava egzersizleri yapmak hem kolaylaştı hem de çok daha zevkli hale geldi. Diyetisyen kontrolünde, aç kalmadan ve vücudumuzun ihtiyacı olan tüm vitamin ve proteinleri doğru ölçülerde alacağımız bir diyet bizi mutlu sona götürür. Estetik operasyonları da yadırgamıyorum.

2

Bitki ve meyve çaylarının hayatımızdaki yeri nedir?
Yeşil çay içerdiği antioksidanlar bakımından çok zengin bir bitki. Bu antioksidanlar bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücut direncini artırıyor, metabolizmayı canlandırıp hızlandırıyor, dolaşımı hızlandırıyor, cildi güzelleştiriyor ve ödem sıkıntısı yaşayanları rahatlatıyor. Beyaz çay, içerdiği kateşinler sayesinde metabolizmayı hızlandırıyor, cilde esneklik veriyor.

4

80'li yıllara herkes özlem duyuyor

Biraz da oyunculuktan bahsedelim. ‘Seksenler' dizisinin bu sezon ekrana veda edeceği söyleniyor…
Altı sezondur izleyiciyle buluşan dizimiz 27 Mayıs'ta yayınlanacak son bölümüyle ekrana veda edecek. 80'li yılları o zamanki samimiyeti, imkansızlıkları, her türlü detayıyla yeniden hatırladık, hatırlattık. İzleyicimize çok teşekkür ediyoruz. 80'lerde çocukluğunu yaşamış herkesin o günlere özlemi olduğunu düşünüyorum ve onlardan biri de benim. Çocukluğumuza dair izler aradığımızın bir göstergesi olarak ‘Seksenler' dizisi 200 bölümü geçtiği halde altı yıldan bu yana ilk günkü kadar seviliyor ve bitmesi istenmiyor.

Her şeyin başı hareket

Bir güzellik uzmanı olarak, sağlık ve güzellik konularındaki önerileriniz neler?
İnsan vücudu hareket etmek üzerine kurgulanmıştır. Hareketsizlik, hareketsizliği getirir ve bu bizi yaşlandırır. O nedenle öncelikli olarak herkese yaşı, koşulları ve zamanı kendine uygun olacak şekilde hareket etmeyi öneriyorum. Daha sonra da dengeli ve iyi beslenme geliyor. Herkese ailesiyle yiyeceği iyi ve sağlıklı bir akşam yemeğinin huzurunu tavsiye ederim.

1

Bilgilerimi paylaşmaktan mutlu oluyorum

Geçen yıl ‘İyilik Sende' adlı kitabınız yayınlandı. Yeni bir kitap projeniz var mı?
‘İyilik Sende' adlı kitabım iyi yaşam konseptinden doğdu. Kitabımda nefes, sağlıklı beslenme, egzersiz, uyku, saç ve cilt bakımı, yoga, bedensel arınma ve rahatlama gibi konularda önerilerde bulunuyorum. İnsanlarla iyilikleri ve bilgilerimi paylaşmaktan mutlu oluyorum. Şimdi de sırada ikinci kitabım var…