Sözcü Plus Giriş

‘Hiçbir zaman umudumuzu yitirmeyeceğiz’

Erol Evgin, son konserinde bin 500 kişiye seslendi. Usta sanatçı ülkemizdeki gerilimli sürece dair "En büyük düşmanın umutsuzluk olduğunu asla unutmamalıyız. Barış içinde yaşayacağımız günler için kenetleneceğiz. Hiçbir zaman umudumuzu yitirmeyeceğiz" çağrısı yaptı

null
Güncellenme: 23:32, 10/02/2017
‘Hiçbir zaman umudumuzu yitirmeyeceğiz’

Usta sanatçı Erol Evgin, terör saldırıları ve kötü hava şartları nedeniyle iki kez ertelemek zorunda kaldığı Türker İnanoğlu Maslak Show Center konserini önceki akşam gerçekleştirdi. Sahneye kırmızı smokin ve Türk Bayrağı ile çıkan Evgin, salonu dolduran yüzlerce kişiye unutulmaz bir akşam yaşattı.

DURU İLE DÜET YAPTI

Sahnede iki saat kalan Evgin, konserin ikinci bölümünde ‘Bir de Bana Sor’ şarkısında Nükhet Duru ile düet yaptı. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Nükhet Duru; “Bir insan düşünün en şahane eş, en şahane baba ve en şahane dost” sözleriyle Evgin'i duygulandırırken, Erol Evgin de “Sen de biriciksin, bitanesin” sözleriyle Duru'ya karşılık verdi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

USTALARI UNUTMADI

Evgin, konserinin ikinci yarısında seslendirdiği ‘Dağlar Dağlar’ şarkısında Barış Manço'yu, ‘Namus Belası’ şarkısında da Cem Karaca'yı andı. Bu anlarda ekrana yansıyan Cem Karaca ve Barış Manço fotoğrafları konseri izleyenlerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

MESAJ VERMEYİ DE UNUTMADI

Memleketim şarkısını söylerken Erol Evgin'e, 1500 kişilik dev koro eşlik etti. Evgin, “En büyük düşmanın umutsuzluk olduğunu asla unutmamalıyız. Kavgasız, şiddetsiz, terörsüz, barış içinde yaşayacağımız günler için birbirimize kenetleneceğiz. Hiçbir zaman umudumuzu kaybetmeyeceğiz” sözleriyle konserini sonlandırdı.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

“TÜRK PARASI GİBİYİZ”

Star, diva gibi kavramlara inanmadığını belirten Evgin, “Türkiye'deki sanatçıların hepsi çok değerli. Dünyaya açık olsaydık dünya ölçeğinde büyük sanatçılarımız olurdu. Diva dediğimiz Bülent hanım, Süperstar Ajda Pekkan, Megastar Tarkan, Emel Sayın bunların hepsi dünya ölçeğinde büyük sanatçılar. Amerika’da doğmuş olsalardı tüm dünya şimdi onları dinliyordu. Türk parasının dünyada değeri neyse sanatı da kendini o kadar duyurabiliyor” şeklinde konuştu.