Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İbrahim Erkal yoğun bakıma alındı
İbrahim Erkal yoğun bakıma alındı
Şarkıcı İbrahim Erkal Maltepe’deki evinin otoparkında baygın halde bulunarak hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan Erkal, hakkında hastaneden yapılan açıklamada, şarkıcının derin komada olduğu belirtildi. Ameliyat sonrası durumu hâlâ ciddiyetini koruyan Erkal'ı olay gecesi evinin önüne bırakan valenin "bilgi sahibi" olarak ifadesi alındı.
Magazin 12 Nisan 2017 - 06:48

Ünlü ses sanatçısı 49 yaşındaki İbrahim Erkal, Maltepe Başıbüyük’te bulunan evinin otoparkında baygın halde bulundu. Sitenin güvenlik görevlisi tarafından fark edilen Erkal, durumun sağlık ve polis ekiplerine bildirilmesinin ardından Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. 10 gün önce 3. kez baba olan sanatçı, ciddi beyin kanamasının olması nedeniyle ameliyata alındı.
ibrahim-erkal-y1

ibrahim-ic-y

 

Haberi alan alan sanatçının yakınları hastaneye akın etti. Erkal’ın durumunun ciddiyetini koruduğu ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Baygın halde bulunan İbrahim Erkal’ın sağ arka kulağının altında yırtık olduğu tespit edildi.

ibrahim-ic-y-2

 

BAŞKA BİR HASTANEYE SEVK EDİLDİ

İbrahim Erkal, tedavi gördüğü Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden alınarak Beşiktaş Ulus’taki Liv Hospital’e kaldırıldı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Sanatçı İbrahim Erkal’ın sağlık durumuyla ilgili kaldırıldığı hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Beyin kanaması ön tanısıyla getirilen, evinin otoparkında düşmüş olarak bulunan değerli sanatçı İbrahim Erkal’ın yapılan tetkikler sonucunda son derece ciddi beyin kanamasının olduğu saptanmış olup hastamız derin koma durumundadır. Yoğun tıbbi destek tedavisi alan hastamız ameliyata alınmıştır.”

%1 ŞANSIMIZ VAR

Renkli Sayfalar programına bağlanan Şarkıcı Yağız da yakın arkadaşı İbrahim Erkal’ın son durumuyla ilgili açıklamada bulundu. Sanatçı meslektaşının durumuyla ilgili şunları söyledi: “Beyindeki damarların çok büyük kısmı hasar görmüş. Doktorlar %1 şansımız var diyor. Eşi, ailesi, çocukları her şeye hazırlıklı bir şekilde bekliyoruz. Ameliyata girmeden bütün ailesinden imza almışlar. Doktorlar ‘ameliyata almasak da olur’ demiş, aile yine de tüm şanslarını denemek istedi.”

‘DURUMU KRİTİK’

İbrahim Erkal’ın kuzeni Hilmi Şahin sanatçının sağlık durumunu anlattı: “Yüksek tansiyona bağlı bir rahatsızlık geçirdi. Başka hiçbir şey yok. Doktorlar durumu kritik diyorlar. Yapacak hiçbir şeyimiz yok. Gece 02.00’dan beri hastanedeyiz. Durumu kötü. Ümidimizi kaybetmiyoruz. Dualarını bekliyoruz. Bu akşam Caddebostan’da konseri vardı. Çok acılıyız. Çok zor bir şey yaşadığımız. Herkes hastanede. Daha önce hiç bayılma gibi bir durumu olmadı. Son çocuğu onun hayatına renk katmıştı. Pazar günü beraberdik. Akşam arkadaşlarıyla yemekteydi. ”

AMELİYAT SONRASI İLK AÇIKLAMA

Ameliyattan çıkan İbrahim Erkal hakkında, resmi sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı: Kanama olan bölge temizlendi ve ilk 72 saat çok önemli…

VE O VALE KONUŞTU

Ünlü sanatçı Erkal’ı eve getiren valenin ifadesi alındı. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alınan Vale, “İbrahim abi, yemekten sonra kalktı. Onu kendi aracıyla evine kadar bıraktım. Kapıya kadar götürme teklifimi kabul etmedi” dedi.  Ünlü sanatçının tedavisinin hastanede sürüyor.

Olayla ilgili yapılan polis soruşturmasında İbrahim Erkal’ı olay gecesi evinin önüne bırakan bir valenin “bilgi sahibi” olarak ifadesi alındığı öğrenildi. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade veren valenin İbrahim Erkal´ı yemek için geldiği çalıştığı restorandan evine kadar getirdiğini belirterek “İbrahim abiyi evine kadar getirdim. Otoparka arabasını park ettikten sonra bana gidebileceğimi söyledi. Onu evinin kapısına kadar götürmeyi teklif ettim, ancak kabul etmedi. Bana gidebileceğimi, söyledi. Ben de oradan ayrılıp, çalıştığım iş yerine döndüm” dedi.

 

Son güncelleme: 16:44 - 12.04.2017