Sözcü Plus Giriş

İçimdeki yaralı çocuğu iyileştirdim

Şimdilerde ‘Bodrum Masalı’ dizisinde izlediğimiz, müzik adına çok büyük bir değer olan Leman Sam’ın kızı Şevval Sam, tüm samimiyeti ve nezaketiyle sorularımızı yanıtladı.

Edda SÖNMEZ
Güncellenme: 00:55, 24/02/2017
İçimdeki yaralı çocuğu iyileştirdim

Şimdilerde ‘Bodrum Masalı' dizisinde izlediğimiz, müzik adına çok büyük bir değer olan Leman Sam'ın kızı Şevval Sam, tüm samimiyeti ve nezaketiyle sorularımızı yanıtladı.

Şevval Sam, on parmağında on marifet olan sanatçılardan. Bugün milyonların beğenerek takip ettiği Sam'la başta oyuncu ve şarkıcı kimlikleri olmak üzere pek çok konuda samimi bir sohbet gerçekleştirdik.
– ‘Bodrum Masalı'ndaki performansınız çok beğenildi. Canlandırdığınız Yıldız karakteriyle bütünleştiniz mi?
Bir alışma süreci söz konusu oldu tabii. Sekiz seneden sonra oyunculuğa dönmek beni heyecanlandırdı. Yönetmenimiz Mehmet Ada Öztekin karaktere dair güçlü bir altyapı oluşturdu ve karakterle bütünleşmemi sağladı.
– Yıldız nasıl bir kadın?
Duyarlı, dayanıklı ve gururlu biri. En zayıf noktası da çocukları. Önemli bir karar vermesi gerektiğinde güçlü duruşuyla çocuklarına da rol model olabilen bir anne.

13

Çocuklara vicdan kavramını aşılamak zorundayız

– Toplum olarak ne kadar vicdanlı olduğumuzu düşünüyorsunuz?
Toplum olarak vicdanımızda sorun yok fakat insanı çaresizliğe sürükleyecek ölçüde organize bir şiddet hakim olmuş vaziyette. Çocuklar bu yüzden çok önemli. Onlara vicdanın ne anlama geldiğini öğretmek zorundayız. Geleceği, kalbinin ve vicdanının sesini dinleyecek bireyler oluşturmalı.

Son aşkımı dokuz yıl önce yaşadım

– En son ne zaman aşık oldunuz?
Dokuz sene önce Sarp'a (Maden) aşık oldum.
– Evlenmeyi düşünmüyor musunuz?
Hayır, çünkü böyle çok daha mutlu ve huzurluyum.

Toplum olarak politize olmuş vaziyetteyiz 

– Günümüz gençlerini nasıl yorumluyorsunuz?
Kendilerini ifade edecek alanların daraldığını düşünüyorum. Toplum olarak politize olmuş vaziyetteyiz. Bu sürecin onları olumlu etkilediğini düşünmek imkansız.

11

Bir ninni albümü hazırladım

– ‘Nanninom' adında çocuklara özel çalışmanızdan bahseder misiniz?
Bu ninni albümünü okul öncesi çocuklar için hazırladım,
– Albüm kartonetine de katkınız var…
Resimler ve tasarım bana ait. Tasarım süreci bende terapi etkisi yarattı. Bu albümle birlikte içimdeki yaralı çocuğu da iyileştirdiğimi düşünüyorum.

Mizah duygusu yüksek erkek beni cezbeder

– Bir erkekte sizi en çok ne cezbeder?
Tek bir özellik söyleyemem ama yetenekli insanlara zaafım var. Birlikte olacağım kişiye hayran olmak isterim. Birlikte gülebileceğim, mizah duygusu yüksek bir erkek beni cezbeder.
– Peki bu hayatta sizi en çok ne üzer?
Çocukların bugün içinde bulunduğu duruma üzülüyorum. Bugünün kötü koşullarından maddi ve manevi olarak olumsuz etkilendiklerini düşünüyorum.